PNMOSKolejna edycja Pucharu Najmłodszych już za nami (ciekawe czy ktoś liczy która), a trzeb przyznać, że jest to impreza, w której MKS MOS (nasza młodsza część) odnosi wiele sukcesów. W tym roku najmłodsi pasjonaci biegania z mapa spotkali się w Sztutowie (starsi mieli tam w tym roku MP na długim dystansie). Morze, plaża, piekne sosnowe lasy i ... bardzo bogata rzeźba terenu, która nawet starszym sprawia kłopot zapowiadały wiele emocji. Zawody składały sie z trzech biegów: dwa indywidualne (klasyk i sprint) i jeden sztafetowy. Tym razem program zawodów zakładał bieganie od najdłuższych dystansów do najkrótszych. W piątek przyszło zatem ścigać się na dystansie klasycznym, w którym kilku naszych faworytów nie zawiodło. I tak już w pierwszy dzień mogliśmy cieszyć się z medali :))) W kat. K11 od razu po złoto sięgnęła Asia Banasiak, również złoto wywalczył sobie Stasiu Kurzyp, który wygrał kategorię M13. Swój brązowy medal do MOSkowej kolekcji dorzucił jeszcze Kuba Toborek kończąc rywalizację w kat. M12 na trzeciej pozycji.


W drugim dniu zawodów rozegrano sztafety. Niestety upolowaliśmy tylko jeden brązowy medal. Wywaczyły go dziewczyny w kat. K12 Hania Sudoł, Klaudia Paul i Asia Mazurek... i zostało czekać na sprinty, w których zawsze nam dobrze szło :) ... i na szczęście podobnie było tym razem. Asia Banasiak ponownie stanęła na najwyższym stopniu podium zdobywając kolejny złoty medal w kat. K11. Młodsza siostra Ania nie chciała być gorsza i też zdobyła złoto, ale w kat K10. Brąz powędrował do Agnieszki Mazurek, która walczyła w najstarszej kategorii K14. O pechu moze mówić Kuba Toborek, któremu do medalu na sprincie brakło 10 sekund. Za to kropkę nad I postawił Stasiu Kurzyp, który podobnie jak Asia zdobył drugi złoty medal na tych zawodach. Wszystkim zawodnikom, którzy walczyli do samego końca gratulujemy i cieszymy się z wami. Wszystkie wyniki i międzyczasy z Pucharu Najmłodszych znajdziecie TUTAJ.

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?