Wspomóż sekcję biegu na orientację WKS „Śląsk”

 

Resize of 1 procent bno na banerNasz budżet z każdym rokiem jest mniejszy i tylko dzięki wsparciu rodzin zawodników, działaczy czy innych pasjonatów biegania z mapą  ciągle jesteśmy w stanie uczestniczyć w rywalizacji sportowej. Jako dyscyplina nieolimpijska mamy nieustannie pod górkę i nawet perspektywa The World Games nie poprawia naszych finansów. Ci, co nadal jeżdżą na zawody doświadczają warunków w jakich przychodzi nam nocować (zawsze na podłodze - nie na łóżku), jak się odżywiamy (już standardem jest tylko obiad dla zawodników – śniadania i kolacje są we własnym zakresie). Ciężko znaleźć pozycję, gdzie możemy jeszcze coś oszczędzić. Oczywiście możemy mniej startować, nie aktualizować map, podnieść składki do 50 zł miesięcznie tylko kto będzie jeszcze chciał biegać? Po co trenować gdy nie będzie startów? Nie będzie gdzie trenować bez nowych map?

Dlatego jak co roku zwracam się do Was o wsparcie naszej sekcji 1% swojego podatku. Z zaznaczeniem, że w tym roku wsparcie to będzie jeszcze bardziej ważne i potrzebne. Ze wszystkich stron atakują nas reklamy wszelkich bardzo potrzebnych instytucji , fundacji i inicjatyw pomagające ludziom (niezwykle potrzebnych) … A my? My i nam podobni jesteśmy również po to, aby ludzi potrzebujących pomocy, ludzi chorych było mniej, aby młodzież była zdrowsza i miała ciekawe zajęcie, rozwijała się...

Jeśli sam nie rozliczasz się z podatków to może Twoja mama, Twój tato, brat, siostra czy może Twoi znajomi zechcą nam pomóc.

Jeśli zdecydowałeś się nam pomóc poniżej znajdziesz instrukcję jak to zrobić.

 

1 krok: TRZEBA OBLICZYĆ KWOTĘ 1%. Należy obliczyć swój podatek należny Urzędowi Skarbowemu, a następnie odliczyć 1% od tego podatku . Przy wypełnianiu odpowiedniego formularza PIT, w części zatytułowanej

„WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)”,

w pozycji:

- numer KRS, wpisać: 0000159810

- wnioskowana kwota, wpisać: kwotę obliczonego 1% podatku.

Każdy z Państwa może również wyrazić zgodę na podanie swych danych osobowych organizacji - na co liczymy - chcemy wiedzieć komu podziękować, kto jest naszym dobroczyńcą. (imienia, nazwiska, adresu)

Ważne!!! jest wskazanie celu przeznaczenia 1% podatku (sekcja biegu na orientację) wypełniając odpowiednio rubrykę w części zatytułowanej „INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE”.

2 krok: WYSŁANIE FORMULARZA PIT do właściwego Urzędu Skarbowego. Zwracam się przede wszystkim do sympatyków naszej sekcji, do rodziców zawodników, ale każdy przejaw pomocy będziemy przyjmować z wdzięcznością.

Poniżej umożliwiamy Państwu wypełnienie PIT-u przez internet wykorzystując program zakupiony przez WKS „Ślask”.

Kalikst Sobczyński
Kierownik sekcji Biegu na Orientację WKS „Śląsk”.

PIT

Link do: https://mojpit.pl/_wks-slask

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?