godloWczoraj na posiedzeniu Zarządu Polskiego Zwiazku Orientacji Sportowej zostały zatwierdzone składy reprezentacji Polski na imprezy mistrzowskie w biegu na orientacje w kategoriach młodzieżowych. Miło nam poinformować, ze troje naszych zawodników zostało zatwierdzonych w składach tych reprezentacji. Na mistrzostwa Europy do Rumunii zakwalifikowali sie Justyna Kostrzewska (K18) i Szymon Sosenko (M18), a na Mistrzostwa Świata do Norwegii pojedzie Weronika Cych (K20) i Mateusz Podsiadły (M20). Zawodnikom serdecznie gratulujemy nominacji oraz życzymy owocnych przygotowań do mistrzostw i przede wszystkim wspaniałych biegów na mistrzostwach. 

Skład całej reprezentacji przedstawia sie następująco:

EYOC - Mistrzostwa Europu Juniorów i Juniorów Młodszych
K16
1. Królik Kinga (UKS Azymut Pabianice)
2. Morawska Zuzanna (Azymut 45 Gdynia)
3. Biederman Adrianna (WKS Wawel Kraków)
K18 
4. Kostrzewska Justyna (WKS Śląsk Wrocław) 
5. Wańczyk Zuzanna (PUKS Młode Orły) 
6. Gorczyca Maria (HKS Hades Poznań) 
7. Wziętek Barbara (WKS Wawel Kraków) 
M16
8. Kuca Kacper (WKS Wawel Kraków)
9. Krzysztyński Michał (WKS Wawel Kraków)
10. Pierzchała Michał (UNTS Warszawa)
M18
11. Pryjma Fryderyk (KS Spójnia Warszawa)
12. Biederman Marcin (WKS Wawel Kraków)
13. Sosenko Szymon (WKS Śląsk Wrocław)
14. Wołowczyk Michał (UNTS Warszawa)
Rezerwa:
1. Cupryś Gracjan (HKS Azymut Mochy)

JWOC - Młodzieżowe Mistrzostwa Świata
K20
1. Hornik Aleksandra (WKS Grunwald Poznań)
2. Morawska Maja (Azymut 45 Gdynia)
3. Maciejewska Angelika (UKS Traper Złocieniec)
4. Cych Weronika (WKS Śląsk Wrocław)
M20
5. Rzeńca Krzysztof (UKS Orientuś Łódź)
6. Wołowczyk Krzysztof (UNTS Warszawa)
7. Piotrowski Radosław (Azymut 45 Gdynia)
8. Podsiadły Mateusz (WKS Śląsk Wrocław)
9. Pryjma Fryderyk (KS Spójnia Warszawa)

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?