CAM02370Przygotowania do wrześniowych i październikowych mistrzostw Polski rozpoczęliśmy testując nowe mapy w Jagniątkowie. Własnie nowe mapy (wykonane przez zespół Morawscy & Dwojak) były głównym powodem przyjazdu do naszej zimowej bazy treningowej (ośrodek Koralowa Ścieżka) latem. Dzięki porozumieniu 4 klubów (Śląsk, Paulinum, UNTS i Orientuś) i pomocy Sir Bernarda z Koralowej Ścieżki powstało 4km2 mapy (jeden km na starej Drodze Pod Reglmi i trzy na Trzech Jaworach). Mapy w ciekawym terenie wyszły bardzo dobrze choć chwilamii odnosiło sie wrażenie, że zrobione były trochę w pośpiechu. W każdym razie należy je w najbliższym czasie powiększyć bo zbiegaliśmy je do cna. Nowe mapy niezwykle nam pomogły i dały wiele frajdy :), a baza w Jagniątkowie zyskała kolejny atut.


Na obozie poranny trening poświęcony był doskonaleniu techniki i taktyki wzmacniając każdorazowo wytrzymałość siłową, która ćwiczyła się sama w czasie pokonywania tras. Główne treningi techniczne (zaplanowane przez Kostię) dotyczyły przede wszystkim umiejętnosci związanych z biegiem na dystansie klasycznynm (długie przebiegi, motylki itp) realizowaliśmy zarówno w formie wyścigów jak i spokojnych biegów. Wszystko przebiegło zgodnie z planem i bez większych kontuzji. Dosyć liczna grupa (20 osób) pozwalała na wiele kombinacji ścigających się par jednocześnie pozwalając na poznanie różnych spojrzeń na stawiane zadania orientacyjne. Popołudniami realizowalismy treningi uzupełniające zwracając przede wszystkim na utrzymanie szybkości na właściwym poziomie po wyczerpujących siłowo treningach technicznych. Poza treningami wspomagaliśmy regenerację powysiłkową, z których najwięcej emocji dostarczały kąpiele w lodowatym potoku Wrzosówki w miejscy zwanym "wannną Bernarda". Po zakończeńiu obozu udaliśmy się do Wrocławia na 3 dni, po których udajemy się na dalsze trenowanie do Zieleńca... 

 

Dlugie Przebiegi.Long            Motylki.Long  wej wyj.Long  bez skal.long

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?