DSC 0332

Mistrzostwa Polski na dystansie klasycznym i sztafetowe otworzyły w tym roku ściganie o mistrzowskie medale. Tym razem zawodników gościło Głodowo, w którym UKS Azymut 45 Gdynia zorganizował zawody. Trasy poprowadzono w terenie innym niż tradycyjna trójmiejska morena. Niewielkie przewyższenia, ograniczona widoczność, kapryśna aura, ciekawe, szybkie i selektywne trasy sprawiły, że pomimo bardzo niesprzyjających warunków w czasie biegu indywidualnego, rywalizacja była pasjonująca.
Sobota 21.05.2022 przywitała nas deszczem i chłodem i już było wiadomo, że będzie jeszcze trudniej niż się spodziewaliśmy. W pierwszym dniu zawodów rozgrywany był dystans klasyczny, który nazywany jest królewskim. Ekipa nasza stawiła sie na starcie dosyć licznie, ponieważ zjawiliśmy się na Kaszubach w liczbie ponad 40 zawodników, z których spora część z medalowymi aspiracjami.

Walka o medale udał się najbardziej Stanisławowi Kurzypowi, który w kat. M20 obronił mistrzowski tytuł. Drugi zloty medal trafił do Kazimierza Dury, który tryumfował w kat. M80. Srebrne medale zdobyła dwójka naszych zawodników i dwóch trenerów. W kat. M16 po świetnym biegu swoje pierwsze srebro dla WKS Śląsk wybiegał Tymek Bultrowicz (wychowanek KS Hades Poznań), który od tego roku nas reprezentuje. Drugie srebro w kategoriach młodzieżowych zdobyła nasza najlepsza juniorka/młodzieżówka Hania Sudoł w kat. K20, która tym razem musiała uznać wyższość reprezentacyjnej koleżanki Julii Krępińskiej (UKS Azymut Pabianice). Do młodzieżowych medali swoje srebra dorzucili trenerzy Kalikst Sobczyński i Remigiusz Widziewicz, którzy zajęli drugie miejsca odpowiednio w kategoriach M50 i M55.Naszą medalową kolekcję z tego dnia uzupełniły 4 brązowe medale. Dwa z nich wywalczyli nasi świetni seniorzy Agnieszka Cych i Wojciech kowalski, którzy na tych najdłuższych i najtrudniejszych trasach powiększyli swoje medalowe dorobki. W kat. M20 swój pierwszy medal indywidualnie zdobył Jakub Toborek, który tym biegiem (mamy przynajmniej taką nadzieję) przerwał pasmo 4-tych miejsc na MP. Ostatni z brązowych medali wywalczył Romek Guga w kat. M65. 10 medali w pierwszy dzień, z czego większość w kat. młodzieżowych i seniorach to świetny dorobek, który dawał wiele nadziei na kolejne krążki następnego dnia w biegu sztafetowym. Zanim o sztafetach wspomnijmy jeszcze o bardzo dobrych występach naszych zawodników, którym do podium naprawdę niewiele zabrakło. Tylko 18 sekund dzieliło Kasię Ciszek od upragnionego medalu w kat. K16, która musiała zadowolić się czwartym miejscem. Oli Ciurze do TOP 6 w seniorkach po dobrym biegu zabrakło 20 sekund. Kubę Jończego, który był czwarty w M20 od medalu dzieliło 8 sekund, a do tego tuż za nim na 5 miejscu uplasował się nasz kolejny zawodnik Mikołaj Paterek. Tuż za podium na 4 pozycji zameldował sie w kat. M35 nasz trener Kostiantyn Majasow. Piotr Cych z kat. M50 tradycyjnie postanowił pościgać się z10 lat młodszymi kolegami i w kat. M40 zajął świetne 6 miejsce.
W drugim dniu zawodów 22.05.2022, w którym rywalizowaliśmy w biegu sztafetowym wystawiliśmy 13 sztafet. 3 w kat. młodzieżowych, 6 w seniorach i 4 w mastersach. Zdecydowanie najlepszą skutecznością wykazała się młodzież, ponieważ wszystkie nasze zespoły stanęły na podium. Na najwyższym stopniu ekipa chłopaków z kategorii juniorów młodszych (M16), którzy biegli w składzie Filip Wodzicki, Tymek Bultrowicz i Michał Kurzyp. Chłopaki złoto zdobyli po zaciętej walce z UKS Azymut Pabianice, ktora toczyła sie do samej linii mety. Srebrny medal zdobyły nasze juniorki młodsze (K16), które biegały w składzie: Olga Kraszewska, Hania Szczygieł i Kasia Ciszek. Nasza sztafeta ustąpiła pola jedynie dziewczynom ze Szczecina. Medal brązowy zdobyli nasi juniorzy (M18), którzy biegnąc w składzie Jan Majowski, Maksym Klymenko i Artur Ważny bardzo długi czas prowadzili. W kategorii seniorów bezkonkurencyjne okazały się nasze panie. Agnieszka Cych, Hanna Paulava i Hanna Sudoł były bezkonkurencyjne i od samego początku nie oddały prowadzenia. Bardzo bliskie sukcesu były nasze panie z drugiej sztafety (Weronika Podzińska, Ola Ciura i Kasia Ciesiółka), które dostarczyły nam bardzo wielu emocji. Długo zajmowały drugą pozycję, a medal wymknął się rąk tuż przed metą i finalnie dziewczyny były czwarte. Na szóstej pozycji zakończyły nasze seniorki z trzeciego zespołu (Justyna Kostrzewska, Zofia Wrześniak i Agnieszka Mazurek), które pokazały jak wiele w seniorkach jako klub możemy jeszcze namieszać. Ciężką walkę o swój srebrny medal stoczyli za to panowie. Mikołaj Dutkowski, Alek Bernaciak i Wojtek Kowalski musieli uznać wyższość kolegów z WKS Grunwald Poznań, jednak udało im się odeprzeć ataki UNTS Warszawa i Paulinum Jelenia Góra. Te zespoły przez przeważająca część rywalizacji biegły w ścisłej czołówce z szansami na zwycięstwo. Drugi nasz męski zespół (Stanisław Kurzyp, Jakub Toborek i Jakub Jończy) zajął szóste miejsce, a trzecia ekipa (Franek Łagoda, Łukasz Strugarek i Mikołaj Paterek) zajęła 9 miejsce. Warto dodać, że nasz 2 i 3 zespół składał sie tylko z młodzieżowców przed którymi jeszcze cała seniorska kariera. W kat. masters zdobyliśmy dwa medale w kat M140. Bezkonkurencyjny był nasz pierwszy zespół składajacy się z samych trenerów (Piotr Cych, Remek Widziewicz i Kostia Majasow), który zdobył złoto, natomiast nasza druga ekipa w tej kategorii (Marcin Ciszek, Karol Gmur i Kalikst Sobczynski) po pasjonującej walce z rywalami zdobyła brąz.
To były da na bardzo dobre zawody. 17 medali Mistrzostw Polski przyjechało do Wrocławia :)))

Wyniki, międzyczasy, livelox - klasyk

Wyniki sztafety

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?