hanPortugal "O" Meeting 2017 zwany w skrócie POM2017 to jedna z największych i najliczniej obsadzonych imprez na orientację na początku każdego roku. Również tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno biegaczy amatorskich, półprofesjonalnych i profesjonalnych - pośród których było wiele znamienitych nazwisk. W zawodach wzięło udział ok. 2300 osób, a zainteresowanie startem w męskiej kategorii elitarnej było tak duże, że organizator poza kategorią Elity stworzył dodatkową kategorię - SuperElitę. Skład WKS "Śląsk" był skromy, bo stanowiła go tylko trójka zawodników, jednak ilość zawodników z Polski była znacznie większa, a byli to m.in. zawodnikcy OK!Sport, Trapera Złocieniec, Azymutu 45 Gdynia, KOS Szczecin, Azymutu Pabianice, Orientparku Iwiny, Grunwaldu Poznań, Orientusia Łódź. Dla nas było to pierwsze przetarcie startowe dla Hanny Wiśniewskie (KElita), która wraz ze swoim trenerem Kalikstem Sobczyńskim (M45) właśnie na tych zawodach sprawdzała jak wygląda po zimie na tle innych zawodników oraz sondowała braki techniczne na predkościach startowych. W POM startował również Bartek Mazan (M21A), który w tym roku zaliczył juz startu w Egipcie i Izraelu. Tym razem Bartek zarządzał grupą zachodniopomorską, która licznie startowała we wcześniejszych zawodach na terenie Hiszpanii, a po POM pozostała jeszcze w Portugalii na kolejne zawody.


Portugal "O" Meeting składał się z 4 biegów w układzie średni - klasyk - średni - klasyk, z których niewątpliwie najtrudniejszym był 3 bieg, który w kategorii Elity zaliczany był do WRE (World Ranking Event). Hanna Wiśniewska bardzo dobrze pobiegła w 1,2 i 4 etapie niestety nie poradziła sobie z niezwykle trudnym 3 etapem zajmujac w klasyfikacji generalnej POM-u 7 miejsce (a w poszczególnych etapach 12,11,44,9). Bartek Mazan był 13 w klasyfikacji generalnej kat. M21A (w etapach 28,34,13,13), a trener Sobczyński 12 w M45 (21,12,7,14). W najsilniejszej kobiecej kategorii tryumfowała najbardziej utytułowana zawodniczka na świecie - Simone Niggli, natomiast męską SuperElitę wygrał równie znakomity zawodnik - Thierry Gueorgiou. Z duża przyjemnością obserwowaliśmy wyniki innych polskich kadrowiczów, z których najlepiej zaprezentował się Bartosz Pawlak biegający na tej imprezie w barwach fińskiego klubu. Rafał Podziński dobrze biegając zwyciężył meska elitę, a jego reprezentacyjny kolega Michał Olejnik prezentował sie równie dobrze. Nasza mistrzyni Europy Zuzanna Morawsak (Azymut 45) zajęła 4 pozycje w kat K18 świetnie biegnąc w 3 etapie (2m.) Dobry występ zaliczył równiez Fryderyk Pryjma w barwach Rehns BK zajmując w generalce 6 miejsce, który w przeciwieństwie do Zuzanny akurat 3 etap pobiegł najsłabiej.
Portugal O Meeting w tym roku poza świetnymi terenami, mapami i wymagajacymi trasami zachwycił piekna pogodą, która niestety na tych zawodach nie trafia sie często... pozostaje czekac na POM2018 ;)

Zapraszamy do analizy wyników i map z trasami damskiej elity.

Etap 1
W21E1

 

Etap 2
W21E2

Etap 3
W21E3

Etap 4 (mamy tylko mapę męską)
M21E 4

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?