jag1Ferie zimowe pozostały juz tylko wspomnieniem, jednak liczymy bardzo na to, że w organizmach naszych młodych zawodników efekty cieżkiej pracy utrzymają się na długo. Tradycyjnie zawitaliśmy do "naszej" Koralowej Ścieżki, gdzie od wielu lat w trudzie i znoju wykuwamu formę sportową i hartujemy organizmy naszej młodzieży. Nie inaczej było i w tym roku. Kilkunastosobowa grupa zawodników w wieku od 15 do 19 lat (+ gościnnie dwie "smerfetki" z MOSu) zmagała sie z ciężkimi treningami i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi na drodze pod reglami. Praktycznie przez pierwszą część obozu droga pod reglami była torem łyżwiarskim do jazdy szybkiej, a najlepsza pogoda była na grzbiecie Karkonoszy... no ale nie da się codziennie chodzić w góry (w sumie to się da tylko nie po to tam pojechaliśmy), bo i lutego koniec już blisko, a tempowej pracy czekało nas bardzo dużo. Na szczęście w czasie 12-dniowego zgrupowania upchnęliśmy 3 mocne treningi interwałowe, 2 długie wycieczki biegowe po górach, 2 treningi techniczne na mapie, a wszystko okraszone wieloma godzinami treningu uzupełniającego. Na finał zaordynowaliśmy (na drugi dzień po powrocie z obozu) bieg przełajowy na 5 km w ramach City Trail. Jednym słowem było mocno, ciężko i dużo :). Do tego w drugim tygodniu mieliśmy przyjemność gościć jednego z najlepszych czeskich juniorów do lat 18 - Tomasza Krzywdę, który trenował wspólnie z naszymi zawodnikami podkręcając nieźle rywalizację na treningach... za chwilę pierwsze starty i pierwsze oceny... jak wyszła nam ta zima? :)


jag2 jag3

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?