cismDużym sukcesem zakończyła się wczoraj rywalizacja w Wojskowych Mistrzostwach Świata w BnO polskich żołnierzy-sportowców, którzy rozgrywali swoje ostatnie w tym roku mistrzostwa w dalekiej Brazylii. Po biegach indywidualnych (średnim w sobotę i klasycznym w niedzielę) mieliśmy na koncie dwa medale. Panie wywalczyły srebro w drużynie, a panowie wywalczyli brązowy medal. Wśród naszych kobiet w biegu średniodystansowym najlepiej spisała się nasza śląskowa Hanna Wiśniewska zajmując 7 pozycję (i była to najwyższa pozycja zajęta indywidualnie przez Polaków na całych mistrzostwach), a wśród mężczyzn najlepiej pobiegł Wojciech Kowalski (również Śląsk) zajmując 11 pozycję. Zarówno ekipy kobiet jak i mężczyzn w tym dniu świetnie się spisały zajmując w drużynówce odpowiednio 3 i 4 miejsce. Walkę w klasyfikacji drużynowej kończył bieg klasyczny, w którym ponownie świetnie spisały sie nasze dziewczyny: Ola Hornik (WKS Grunwald) była 8, Ewa Gwóźdź (UKS Orientuś) zajęła 10 m., a Hanna Wiśniewska była 12-ta. Tak dobry bieg naszego damskiego zespołu pozwolił wyprzedzić ekipę Szwajcarek i zdobyć srebrny medal. Równie świetnie spisali się panowie. Wojtek Kowalski ponownie był najlepszym polskim zawodnikiem zajmując tym razem 9 lokatę, a dodatkowo dobre biegi kolegów z ekipy pozwoliły Polakom na zajęcie miejsca na podium z brązowym medalem.


cism hanka relayPo dniu przerwy nasi zawodnicy walczyli we wtorek w biegu sztafetowym. Zawody te były kombinację sztafet sprinterskich i klasycznych - zawodnicy rywalizowali w terenie zurbanizowanym ale na trasach znacznie wydłużonych (panie ok. 6km, a panowie 9km). Ponownie świetnie zawalczyły nasze panie. Na pierwszej zmianie wystartowała Hanna Wiśniewska (zdjęcie obok) przyprowadzając nasza ekipę na 3 pozycji za Szwajcarkami i Rosjankami. Na drugiej zmianie startowała Ewa Gwóźdź, która wykorzystała słaby bieg Szwajcarek i wyprowadziła naszą sztafetę na 2 miejsce. Na trzeciej zmianie formalności dopełniła Ola Hornik i dziewczyny mogły cieszyć sie z drugiego srebrnego medalu. Nasi panowie startowali w składzie: Michał Olejnik, Bartosz Pawlak (obaj WKS Grunwald) i Wojciech Kowalski (WKS Śląsk) - wszyscy na dolnym zdjęciu. Po bardzo dobrym biegu Michała na 1 zmianie Bartosz Pawlak wystartował na drugą zmianę z 3 pozycji tuz za zespołami Szwajcarów i Rosjan. Po biegu Bartosza na drugiej zmianie zajmowaliśmy 5 pozycję. Walka o medale miała się zatem rozstrzygnąć na 3 zmianie, na którą wyruszył nasz najlepszy zawodnik. Wojciech Kowalski pobiegł wyśmienicie uzyskując 2 czas ze wszystkich męskich zmian. Od Wojtka tego dnia lepszy był tylko o 11 sekund 4-krotny złoty medalista tych mistrzostw - Szwajcar Matthias Kuburz. Ten świetny bieg pozwolił na wyprzedzenie o 6 sekund Austriaków i zdobycie przez polską męska sztafetę brązowego medalu. Dwa srebrne i dwa brązowe medale Polakow to świetny wyniki, który z czystym sumieniem pozwoli im oddać się zasłużonemu wypoczynkowi :) po tak długim i wyczerpującym sezonie.

 relaymen

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?