kowal relayWczoraj w Jeseniku (Czechy) zakończyły się Mistrzostwa Europy Seniorów w Biegu na Orientację. Są to chyba najtrudniejsze zawody dla uczestników ze wszystkich imprez mistrzowskich. Dwa biegi sprinterskie, dwa średnie i dwa klasyki (w każdej z tych konkurencji są kwalifikacje) plus dwa biegi sztafetowe: sprint i leśna stanowią wyzwanie nawet dla najlepiej przygotowanych orientalistów w świecie. Nasza reprezentacja osłabiona trochę absencją niektórych zawodników walczyła do samego końca dostarczając nam wielu emocji. WKS Śląsk reprezentowany był przez Wojtka Kowalskiego (klasyk i sztafeta leśna) i Hannę Wiśniewską (klasyk, średni i sztafeta leśna), z których lepiej zaprezentował się Wojtek zajmując w finale klasyka 27 miejsce. Hanna Wiśniewska pomimo 100% skuteczności w biegach kwalifikacyjnych nie była jeszcze na tyle przygotowana aby powalczyć o miejsca lepsze niż w piątej dziesiątce. Najjaśniejszą postacią naszej ekipy był na pewno Bartosz Pawlak, który w klasyku zajął wysokie 12 miejsce, a w biegu sztafetowym wspólnie z Wojtkiem pokazał, że Polacy potrafią walczyć z najlepszymi jak równy z równym plasując nasz zespół po drugiej zmianie w pierwszej trójce.

 

Kto został bohaterem mistrzostw? Niewątpliwe Szwedka Tove Alexandersson (na zdjęciu poniżej), która zdobyła dwa złote medale (w klasyku i na średnim dystansie) i były to jej pierwsze złote medale na imprezie mistrzowskiejw kategorii seniorów w BnO. Do tego dołożyła srebro w sztafecie minimalnie przegrywając na finiszu na trzeciej zmianie z Finką Merją Rantanen. Wśród panów dwa złota indywidualnie wywalczył Szwajcar Matthias Kyburz, który został Mistrzem Europy w sprincie i na dystansie średnim, zdobywąjac swoje pierwsze złoto w seniorach w konkurencji "leśnej".

tove

Wyniki Polaków:

 

Sztafeta sprinterska: skład A.Hornik, K.Wołowczyk, M.Dutkowski, A.Stankiewicz - disc.
Sprint Q: K.Wołowczyk 22, M.Dutkowski 27, A.Hornik 2, E.Gwóźdź disc.
Sprint F: A.Hornik 48 
Klasyk Q; W.Kowalski 10, M.Wensław 25, B.Pawlak 11, E.Gwóźdź 23, H.Wiśniewska 17
Klasyk F: B.Pawlak 12, W.Kowalski 27, H.Wiśniewska 46
Średni Q: M.Wensław 29; B.Pawlak 11, E.Gwóźdź 27, A.Hornik 25, H.Wiśniewska 16
Średni F: B.Pawlak 35, H.Wiśniewska 50,
Sztafety: Męska - Kowalski, Pawlak, Wensław 12, Kobieca - Hornik, Wiśniewska, Gwóżdź 13

Polecamy zajrzeć na stronę http://www.eoc2016.cz/en/live gdzie znajdziecie wszystko do analizy tego co się działo: listy startowe, wyniki, międzyczasy, mapy, gps tracking i wiele innych ciekawych informacji
Zdjęcia - DobreŚwiatło - A.Majasow

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?