20160113 140705Rok 2015 już za nami, a przed nami nowe wyzwania. Zanim dobrze rozpoczniemy przedstawiamy małe podsumowanie tego co działo się w minionym roku. Kolejność nie będzie specjalnie chronologiczna i pewnie kilka faktów zamieni sie kolejnością ale ważne, że o nich pamiętamy.

1. W 2015 roku dołączyła do nas spora grupa zawodników. Na początku sezonu przeszli do nas 15-letni zawodnicy z MKS MOS silna grupa spod ręki tr. Wysockiego (Filip Ledniowski, Kuba Czapliński, Mikołaj Krawczyński, Mateusz Rosłaniec) oraz trenująca indywidualnie Kasia Ciesiółka, ponadto do 16-tek dołączyła z Echa Twardogóra Agnieszka Cych, do 18tek z dalekiego Lublina weszła przebojem Justyna Kostrzewska, a mastersów zasilił Karol Gmur z Raszkowa. Już na koniec sezonu okazjonalnie nasze barwy przyjęli Oleksandr Kratov, Nadiya Volynska i Ruslan Glibov którzy wynieśli poziom seniorów na kosmiczny ;)... całkiem sporo się tego zrobiło.

 

2. Mistrzostwa Polski - 23 medale MP padły łupem naszych zawodników (6 zł; 11 sr; 6 br), z tego 14 zdobyła młodzież, a 9 seniorzy. Śmiało można powiedzieć, że w tym roku zawiedliśmy trochę w biegach sztafetowych, w których zdobyliśmy tylko 2 medale :(. Pośród młodzieży najlepiej zaprezentowała się Justyna Kostrzewska zdobywając 2 złote i jeden srebrny medal, a w seniorach bezkonkurencyjny był Wojtek Kowalski zdobywca 2 złotych, 2 srebrnych i jednego brązowego medalu. W mistrzostwach Polski Masters zdobyliśmy 20 medali (8zł; 7sr; 5br), a liderem jest niewątpliwie Kazimierz Dura, który zdobył 4 złota.

3. Uczestniczyliśmy praktycznie we wszystkich imprezach mistrzowskich w BnO: Mistrzostwa Europy Juniorów (EYOC) zaliczyli Szymon i Justyna; Mistrzostwa Świata Juniorów (JWOC) przebiegali Weronika i Mateusz; Mistrzostwa Świata Seniorów (WOC) to dobre biegi Wojtka; Światowe Igrzyska Wojskowe były popisem Wojtka Kowalskiego oraz Wojtka Dwojaka i Hanny; Mistrzostwa Świata Masters (WMOC) miały najliczniejszą ślaskowa reprezentację: Romuald, Kalikst, Piotr, Sebastian i Karol... Najlepszy wyniki tych imprez to dwa 4 miejsca indywidualne Wojtak Kowalskiego na igrzyskach wojskowych i brązowy medal w drużynie męskiej Wojtka Kowalskiego i Wojtka Dwojaka oraz 7m indywidualnie Piotra Cycha.

4. Zdobyliśmy Klubowe Mistrzostwo Polski i zajęliśmy 2 miejsce w Ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego.

5. Zorganizowaliśmy wiele imprez: Zielony Wrocław, Wrocław Night O-Fight, Puchar Ślęży i Mistrzostwa Polski w Nocnym i Sztafetowym Sprinterskim BnO. Nasi zawodnicy i działacze  ponadto czynnie brali udział w organizacji OMW i cyklu szkoleń we wrocławskich szkołach.

6. Zgrupowania, konsultacje, treningi techniczne i wszystkie zawody, gdzie byliśmy nawet trudno policzyć.

7. Na zakończenie tego w sumie bardzo udanego sezonu Wojciech Kowalski zajął II miejsce w Plebiscycie Gazety Wrocławskiej na Najlepszego Sportowca Dolnego Śląska dyscypliny The World Games.

8. Przez cały rok trwały również bardzo ciężkie i intensywne prace przygotowawcze do organizacji w 2016 roku Puchar Świata w BnO oraz do The World Games 2017. Główny ciężar tego przedsięwzięcia dźwiga Wojtek Dwojak wraz ze swoim zespołem.

... zostawiamy tu wielokropek bo jest jeszcze masa działań, w których maczaliśmy palce, ale nie sposób wszystkiego wymienić.

Na sam koniec w imieniu wszystkich zawodników i trenerów naszej sekcji dziękujemy tym wszystkim pomocnikom, wspieraczom i przyjaciołom, którzy nie bedąc członkami naszego klubu stale sa z nami służąc bardzo często wszytkim czym dysponują :)

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?