11390271 967072403337234 9098018269143193043 nTo był bardzo udany weekend dla sekcji biegu na orientację WKS "Śląsk". W Krakowie i Lesie Bronaczowskim w dn. dn. 30-31.05.2015 zawodnicy z całej Polski rywalizowali o tytuły i medale Mistrzostw Polski w Sprinterskim (sobota) i Średniodystansowym (niedziela) biegu na orientację. 
Sobotnia impreza odbywała się w centrum Krakowa na Starym Mieście gdzie przyszło nam się ścigać na dosyć prostych i bardzo szybkich trasach, które z racji dużych prędkosci mogły sprawić miejscami wiele kłopotów. Przy bardzo zmiennej pogodzie, która oferowała pełen wachlarz efektów (słońce, burza, ulewa) walczylismy o każdą sekundę i trzeba przyznać wielu zawodników pobiegło wyśmienicie. W sprinterskich MP naszym łupem padło 5 medali. Ten z najcenniejszego kruszcu zdobyła Justyna Kostrzewska wygrywajac w kat. juniorów (K18). Srebrne medale wywalczyli Wojciech Kowalski w kat. seniorów (M21), Mateusz Podsiadły i Weronika Cych w kat. młodzieżowców (M20 i K20), a brąz przypadł w udziale Jackowi Okramie w kat. juniorów (M18).

O dużym pech mogą mówić Agnieszka Cych, która zajęła IV miejsce tracąc do medalu 1 sekundę, oraz Szymon Sosenko, który również był również czwarty tracąc do medalu zaledwie 11 sekund. Poza Agnieszka i Szymonem w TOP6 zameldowała się jeszcze tylko Iga Karbowiak zajmujac 6m. w K20.
Poza młodzieżą i seniorami swoje mistrzostwa mieli również mastersi (zawodnicy w wieku 35 lat i starsi), którzy już nas przyzwyczaili do tego, ze stanowią krajową czołówkę. Tym razem ze złota cieszył się Remigiusz Widziewicz (M45) i Romuald Guga (M60), a do klubowych zdobyczy brąz dorzuciła jeszcze Magdalena Dura
Sprint: wyniki, międzyczasy

justyna midKolejny dzień mistrzostw, to walka na średnim dystansie w głębokich jarach, w których poza przewyższeniami dużym utrudnieniem była walka z błotem, gliną i pokrzywami. Dla naszego klubu był to jeszcze lepszy dzień ponieważ pozwolił nam sie cieszyć z dwóch złotych medali mistrzostw Polski. Po raz drugi w ten weekend na najwyższym stopniu podium stanęła Justyna Kostrzewska w kat K18. Tym razem nie dał sie ograć również Wojtek Kowalski, który w tym biegu zdobył swój 23-ci złoty medal MP w konkurencji indywidualnej (a w sumie ma już 55 medali MP). W seniorach o swoje kolejne trofeum zawalczył Wojtek Dwojak, który tym razem zdobył brąz. Do medalowej kolekcji Śląska dołożyli swoje krążki (w tym roku kwadraty) juniorzy młodsi :))) i tak Kasia Ciesiółka wśród dziewcząt wywalczyła medal srebrny, a Mikołaj Krawczyński wśród chłopców do lat 16 zdobył brąz. W TOP 6 poza medalistami uplasowali sie jeszcze:Kamila Grobelna zajmujac 5 miejsce w juniorach, Weronika Cych, która była 4 w młodzieżowcach i Filip Ledniowski 5-ty w juniorach młodszych.
Podobnie jak w sobotę również w niedzielę nie zawidli mastersi. Złoto wywalczyła Magdalena Dura i Kazimierz Dura, a ze srebrnymi medalami wrócili: Romuald Guga, Piotr Cych i Kalikst Sobczyński...  
Średni dystans: wyniki, międzyczasy.

 

 

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?