MPnaKMPW ostatni łykend prawie cała Polska ścigała się na Klubowych Mistrzostwach Polski, które w tym roku rozegrano na Dolnym Śląsku w okolicach Twardogóry. Organizatorem zawodów byłk MLKS Echo Twardogóra, który gościł nas na pięknym rekreacyjnym ośrodku - Campus Domasławice. W ramach KMP rozegrano dwa biegi, z których pierwszy (sobotni) był biegiem indywidualnym na dystansie klasycznym (long) z dosyć długimi trasami. Drugi bieg wywołujący najwięcej emocji to 7-zmianowa sztafeta klubowa, który rozegrane w niedzielę. W Klubowych MP punktuja zawodnicy startujacych w kategoriach od KM14 do KM21. Jednak pozostali startujacy w innych kategoriach również dawali z siebie wszystko ... bo jak zegar startowy zapika to juz nie ma zmiłuj się ;).

 

WKS Śląsk i MKS MOS przyjechały w dużej obsadzie (z samego Ślaska było prawie 40 zawodników) z apetytami na dobre pozycje. Jak poszło? Na medalowych pozycjach zameldowali się: Ania Banasik 1m. K10 ; Agnieszka Cych 2m. K16, Justyna Kostrzewska 3m. K18, Dura Magdalena 3m K40, Stasiu Kurzyp 3m. M14; Szymon Sosenko 2m. M18, Wojciech Kowalski 3m. M21; Bartek Pyra 1m M35 i Karol Gmur 2m. M35 oraz Romuald Guga 1m. M60. Poza miejscami na podium było kilka dobrych 4, 5 i 6 miejsc, które również sa niezwykle cenne. Wszystkim walczącym do samej mety bardzo gratulujemy :) Rezultaty i międzyczasy dostępne w dziale WYNIKI.

W niedzielę z mocnym postanowieniem powalczenia o zwycięstwo wystawiliśmy 4 zespoły sztafetowe. We flagowym teamie wystartowali Wojciech Dwojak, Mateusz Podsiadły, Justyna Kostrzewska, Szymon Sosenko, Romuald Guga, Wojciech Kowalski i Weronika Cych i to na ich walce skupiona była przede wszystkim nasza uwaga. Po świetnym początku (1 pozycja po pierwszej zmianie) dalej biegliśmy ze zmiennym szczęściem. Jeszcze po 4 zmianie po biegu Szymona Sosenki wyszlismy na prowadzenie, ale niestety ekipy UNTS i Azymutu 45 okazały się w tym roku lepiej dysponowane i po 7 zmianie uończylismy bieg na 3 pozycji. Walka była piekna, emocji mnóstwo czyli dostaliśmy to, co w sztafetach najlepsze. Nasz drugi zespół w składzie Daniel Krasulak, Jacek Okarma, Kamila Grobelna, Kalikst Sobczyński, Agnieszka Cych, Jurij Badan i Hanna Wiśniewska wywalczył wysoka 6 pozycję. Kolejne nasze zespoły: Nr 3 Piotr Ostój, Mateusz Lubak, Emilia Zięba, Mikołaj Krawczyński, Katarzyna Ciesiółka, Bartek Mazan i Iga Karbowiak oraz Nr 4 Bartek Pyra, Kuba Czapliński, Paulina Mądra, Julia Koziołek, Magda Madra, Anna Koconka i Agata Majasow zajęły odpowiednio 12 i 19 pozycję. W dziale z wynikami znajdziecie kompletne zestawienie wszystkich czasów uzyskanych na poszczególnych zmianach. Wszystkim zawodnikom bardzo dziękujemy za piekna sportową walkę i... życzymy sukcesów juz za tydzień podczas mistrzostw Polski w sprincie i na średnim dystansie :D 

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?