10milaJuż w najbliższą sobotę ruszają najbardziej znane szwedzkie zawody sztafetowe. 10MILA bo o nich właśnie mowa gromadzi na swoim starcie wszystkich największych orientalistów, którzy w towarzystwie tysiecy pasjonatów orientacji ścigaja się w 10-zmianowych sztafetach. W tym roku na liście startowej 10mili są 333 zespoły co daje ponad 3 tys. zawodników. Do tej masy biegaczy dołączają zespoły kobiece w rywalizujące w 7 zmianowych sztafetach, których zgłosiło sie 344 (czyli kolejne prawie 2,5 tys. uczestników). W czasie 10mili rozgrywane sa rownież kategorie młodzieżowe więc trudno sobie wyobrazić skalę tej imprezy jeśli sią na nią nigdy nie zawitało. Tym razem pięcioro naszych zawodników będzie tam startowało: Weronika Cych, Wojciech Kowalski i Wojciech Dwojak reprezentować bedą norweski IL Tyrving, a Hanna Wisniewska i Aleksander Bernaciak pobiegną w barwach szwedzkiego OK Orion. Trzymamy zatem kciuki za naszych i życzymi ich zespołom sukcesu. 

Strona zawodów

10Mila na facebook'u

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?