paulinaDobiegł końca konkurs na najlepszą frekwencje treningową w okresie zimowo-wiosennym. Konkurs skierowany do juniorów trwał od 13.12.2014 do 26.04.2015. Tak dla pełnej jasności przypominamy, ze punktowane były udział w treningach biegowych, technicznych i zawodach. Zwyciężczynią tegorocznej edycji została Paulina Mądra, która zgromadziła 466 pkt. Na drugiej pozycji uplasował się Mikołaj Krawczyński z 425 punktami, a trzeci był zwycięzca ubiegłorocznej edycji Szymon Sosenko, który zgromadził 388 punktów. Na dalszych miejscach uplasowali sie odpowiednio: Jacek Okarma, Kuba Czapliński, Mateusz Rosłaniec, Kamila Grobelna, Damian Becmer, Emilia Zieba, Kasia Ciesiółka, Filip Ledniowski, Mateusz Lubak, Agnieszka Cych i Magda Mądra... 
Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym życzymy dorównania najlepszym :)

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?