jcOstatni łykend nie rozpieszczał pogodą, a zawodnicy startujący w Pucharze Bałtyku mieli okazje poczuć na własnej skórze jak zmienia sie odczuwalność temperatury przy silnym wietrze. Puchar Bałtyku to jedyna 3-dniówka na naszej drodze do mistrzostw Polski, które juz za niecały miesiąc odbęda się w Krakowie. 3 wymagające starty - w tym jeden na mapie w skali 1:7500 - były dobrym treningiem zarówno kondycji jak i umiejętności nawigacyjnych. Urozmaicone trasy, trochę przewyższeń i dobra organizacja zawodów dały nam poza przygotowaniami do MP wiele satysfakcji. Poza startem udało nam sie jeszcze na chwile wyskoczyć do Sopotu aby pobyć w "tłumie turystów" i tym bardziej docenić walory biegania w lesie.

ssz

Wracając do spraw sportowych jest kilka wyników uzyskanych przez naszych zawodników wartych odnotowania :) Najwartościowszy rezultat był udziałem Igi Karbowiak, która zwyciężyła w kat. K20 wygrywając wszystkie etapy. Na drugich pozycjach w klasyfikacji generalnej uplasowali się: Kamila Grobelna w kat. K18; Szymon Sosenko w M18, Mikołaj Krawczyński w M16 i tr. Sobczynski w M40. Na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej w ostatnim dniu zawodów udało się wskoczyć najmłodszemu w ekipie - Stasiowi Kurzypowi (MKS MOS) w kat. M14. Wszystkim zadowolonym ze swoich biegów gratulujemy startów, a tym, którym tym razem nie wyszło, życzymy wyciągnięcia konstruktywnych wniosków... wszak MP tuż tuż. Wyniki wraz z miedzyczasami z poszczególnych etapów znajdziecie >>> tutaj

Korzystając z okazji dziękujemy Pawłowi Morawskiemu za pomoc w organizacji noclegów, oraz ekipie Azymut 45 Gdynia za ratowanie naszego klubowego namiotu , który podczas naszej nieobecności postanowił spróbować swoich sił w roli latawca :)

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?