bcW najbliższy weekend będziemy nad naszym polskim morzem rywalizować w Pucharze Bałtyku. 3-dniowe zmagania obejmują starty na średnim dystansie, skróconym klasyku i klasyku, a rozegrane zostaną w pobliżu Nowego Dworu Wejherowskiego - arenie ubiegłorocznych MP w klasyku i sztafetach (bardzo dla nas udanych). Pierwszy start rusza już w piątek o godz. 15.00. Nasza ekipa liczy 21 zawodników - głównie juniorów i mlodzieżowców - więc zamierzamy być tam widoczni :) Wyjazd będzie w czwartek 30.04.2015 o godz. 16.00 z ul. Zawalnej.

Mieszkamy w Zespole Szkół nr 15 w Gdyni przy ul.Jowisza. Nocleg na materacach w śpiworach. W szkole dostępna jest stołówka z dostępem do czajnika i lodówki, gdzie bedzie można sobie przygotować posiłek. Zawodnicy żywią sie we własnym zakresie. Wyjazd bedzie klubowym busem i samochodami prywatnymi. Koszt wyjazdu dla zawodników wynosi 50 zł (na przejazd). 

Dostępny jest już biuletyn nr 2 zawierający parametry tras oraz listy startowe. Prosimy o dokładne zapoznanie się z biuletynem. Przypominamy o obowiązku posiadania ze sobą ważnych badań sportowo-lekarskich.

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?