fot.ZielonyWroclaw 2Ruszyła już piąta edycja popularnych zawodów na orientację ZIELONY WROCŁAW, które sa jednym z przyjemniejszych sposobów poznania naszej ulubionej dyscypliny sportu. Wrocławskie wyspy to jedno z bardziej urokliwych miejsc, gdzie setki Wrocławian spedza wolny czas. Tym razem mieli oni okazje obserwować biegajacych z mapami uczestników 1 etapu tegoroczne edycji "ZIELONEGO". Blisko 200 uczestników stanęło na starcie w 5 kategoriach, które zostały dostosowane do różnego poziomu zaawansowania uczestników.

Na trasie dla najbardziej doświadczonych w grupie 57 zawodników tryumfowali: Dawid Stefański (WKS Grunwald Poznań), Kostiantyn Majasow i Jacek Okarma (obaj WKS Śląsk), którzy zajęli pierwsze trzy miejsca. Na trasie o średniej trudności zwyciężył Maciej Kliniewski przed Jarosławem Szalem i Krzysztofem Urbanem. Na trasie dla najmniej doświadczonych o zwyciestwo postarał sie Kamil Lenartowicz (SP93), plasując się przed Arkadiuszem Ziółkowskim zajmującym 2 m. i Joanną Banasiak z MOS-u Wrocław, która zajęła 3m. W kategorii zespołów swoje zmagania zakończyły na pierwszych trzech miejscach następujące ekipy: Wady Fizyczne, PMS i Olszewscy. Wszystkim triumfatorom serdecznie gratulujemy. Wszyscy, których nie bawi rywalizacja, mogli wystartować na trasie rekreacyjne, na której nie mierzy się czasu i o chwili wyjścia na trasę decyduje sam uczestnik...  wszystkie informacje dot. zawodów jak wyniki, międzyczasy, listy startowe itp znajdziecie tutaj. Piekna pogoda, śliczne miejsce i zdrowy sposób na spędzenie wtorkowego popołudnia jest świetną ofertą dla każdego :) Zatem zachęcmy do udziału w kolejnym etapie, który rozegrany bedzie już 19 maja na wroclawskich Partynicach.

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?