TDSKolejne zawody juz za nami. Złotoryja i okoliczne lasy gosciły zawodników na zawodach pod nazwą Tajemnice Dolnego Śląska. 3-dniowa impreza, w której skład wchodził sprint, klasyk i średni dystans zgromadziła na starcie wielu zawodników. Wszyscy mieli okazję wystartować w terenach bardzo wymagajacych pod wzgledem fizycznym jak i technicznym, a przede wszystkim na bardzo dobrych mapach. Zasłużone podziękowania za wybór terenu i jakość map należą się oczywiście organizatorom z UKS Tukan Iwiny co też niniejszym czynimy :)
Udził naszych zawodników oczywiście był bardzo zauważalny, a na wyróżnienie w szczególnosci zasłużyli: Ania Banasiak (MOS), która zajęła w klasyfikacji generalnej - po 3 dniach zmagań - III miejsce w kat. K10N; Joanna Banasiak zajęła II m. w kat. K12; Agnieszka Mazurek i Aleksandra Widziewicz (obie MOS) zajęły odpowiednio II i III miejsca w kat K14; Agnieszak Cych (Śląsk) zajęła II m. w kat. K16; Jakub Toborek (MOS) zajął II m. w M12; Bartek Mazan (Śląsk) zajał II m. w M21

 

Większość zawodników Śląska startując w sobotę w Czechach przyjechała tylko na niedzielny 3 etap - bieg średniodystansowy - skuszona parametrami tras. Przewyższenie ok 5% długości trasy było zbliżone do tego jakiego spodziewamy si podczas MP na średnim dystansie, które rozegrane zostaną w ostatni weekend maja w ok. Krakowa. Kto poradził sobie najlepiej w 3-ci dzień? Szymon Sosenko zwyciężył w kategorii łączonem M18-20; Mateusz Rosłaniec był II w M16; Kalikst Sobczyński zajął I m. M40; Agnieszka Cych wygrała kat. K16; Justyna Kostrzewska była I, Kamila Grobelna III, a Emilia Zięba IV w kat. K18-20, a Hanna Wiśniewska była II w damskiej Elicie. Start ten dla nas był przede wszystkim kontrolą stanu przygotowań do MP, które juz za 6 tygodni :))) 

Wszystkim, którzy dobrze pobiegli i są zadowoleni ze swoich występów gratulujemy :) Komplet wyników dostępny jest na stronie Tajemnice Dolnego Ślaska.

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?