plakat-vcp2015

Ta sobota była dla kilkunastu naszych zawodników dosyć wyczerpujacym dniem. Wczesny wyjazd i przyjazd praktycznie prosto na start biegu średniodystansowego, krótki odpoczynek i przejazd na sprint, małe conieco i jazda do Złotoryi... ale po kolei... zaczęliśmy w okolicach Rychnowa (średni), a następnie startowaliśmy w samym mieście na zamku (sprint). W czasie biegu średniodystansowego kilkoro z naszych zawodników pobiegło bardzo dobrze, a na wyróżnienie zasługują szczególnie Mikołaj Krawczyński, który w 16-tkach po dobrym biegu zajął wysoką 2 pozycję oraz Szymon Sosenko i Jacek Okarma, którzy pokazali pazur zajmujac w H18 odpowiednio 2 i 4 miejsce. Trzy piewsze miejsca w D18 zajęły również nasze dziewczyny: Justyna, Paulina i Kamila, jednak trudno ocenić ten start z powodu braku czeskich rywalek. Nasze juniorki zatem mogłu sobie rozegrać klubowe ściganie co na szczęście nie wpłynęło na ich zaangażowanie... Ciekawe trasy i dobre mapy z nawiązką wyrównały nam niedobór słońca i ciepła, który dokuczał wszystkim zawodnikom, a wystarowało ich ponad 800.

Sprint rozegrano w samym Rychnovie organizując centrum zawodów w miejscowym zamku :) Bardzo szybkie trasy, które jednak zawierały kilka pułapek pozwoliły nam zmęczyć się na całego. Zwłaszcza odczuwalne były kilometry pokonane rano :). Ponownie dobry bieg zaliczyli Szymon i Jacek, którzy w H18 zajęli odpowiedni 2 i 3 miejsce. Również na podium tym razem wskoczył tr. Sobczyński zajmując 2 miejsce w M40. Dziewczyny z D18 podobnie jak rano ścigały sie we własnym gronie z tym, że na 2 i 3 pozycji zamieniły sie Paulina z Kamilą, a justyna ponownie była niepokonana. Wart odnotowania jest dobry bieg w sprincie Mikołaja Dutkowskiego (Arkady Raszków) który w seniorach zajął dobre 3 miejsce.

Większość ekipy po zawodach przejechała do Złotoryi, gdzie jutro bierzemy udział w 3 etapie Tajemnic Dolnego Śląska... zanosi sie na bardzo ciekawe bieganie.

Średni wyniki
Średni miedzyczasy

Sprint wyniki
Sprint miedzyczasy 

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?