Justyna i Paulina w czasie startuWczorajsze Mistrzostwa Polski w Długodystansowym BnO juz za nami. Pozostało jeszcze leczenia ran i szykowanie sie do kolejnych ważnych startów. Mistrzostwa Polski w tzw. Longu odbyły sie w okolicach Sztutowa na Mierzei Wiślanej gdzie w pieknych okolicznościach przyrody przyszło zawodnikom rywalizować na tych najdłuższych trasach.

Nasza ekipa wzbogaciła sie o dwa srebrne medale w kat. młodzieżowych i jeden złoty wśród mastersów. Srebro wywalczyły nasze niezniszczalne dziewczyny: Justyna Kostrzewska w kat. juniorów (K18) i Weronika Cych pośród młodzieżowców (K20). IMG 20150412 133512Obie walczyły do samego końca, przegrywając z tryumfatorkami biegu na sekundy. Zawodniczki te są naszymi głównymi kandydatkami do startu w mistrzostwach Europy (Justyna) i mistrzostwach świata (Weronika). Ich wczorajsze medale potwierdzają dobrą dyspozycję zarówno fizyczna jak i techniczną :))). Justyna Kostrzewska jest naszą nową zawodniczką, a start w MP był jej pierwszym oficjalnym startem w barwach WKS "Śląsk" i jak widać po wynikach trafiła do nas bardzo wartościowa zawodniczka. O sporym pechu moze mówić Weronika Cych, która ścigając się na dobiegu do mety ze zwyciężczynią Mają Morawską (UKS Azymut 45 Gdynia) doznała bolesnej kontuzji stopy, która uniemozliwiła jej skuteczną kontynuacje walki o 1 miejsce. Trzeci medal dla Ślaska i to złoty wywalczył nasz najstarszy i jeden z najbardziej utytuowanych zawodników Kazimierz Dura, który potwierdził swój prymat w kat. M75... kto nie chciałby miec takiego zdrowia? 
Poza medalistami dobry występ zaliczył jeszcze Szymon Sosenko, który był 6 w M18. Wszystkim, którzy ukończyli te "mordercze" trasy gratulujemy wytrwałosci i chartu ducha... a teraz zbieramy sie do kupy i ruszamy do roboty, bo do krakowskich MP zostało tylko 7 (słownie siedem) tygodni.

Wszystkie wyniki i miedzyczasy dostępne są tutaj

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?