W ten weekend nasi zawodnicy wyjeżdżają nad morze i do Czech. 14 zawodników wyjeżdża do Sztutowa rywalizować w Mistrzostwach Polski w Długodystansowym BnO, mniejsza grupa wybiera sie do czeskiego Nachodu na zawody z cyklu Vychodoceski Pohar.

MPDBnO sztutowo1. Wyjazd seniorów oraz młodszych zawodników na LONG bedzie busem w sobotę o godz. 13.00 z ul. Zawalnej. Weterani wyjeżdzają samochodem osobowym z Sebastianem Ciesiółką (godz. i miejsce wyjazdu ustalają sami). Zakwaterowanie wszystkich zawodników jest w OW "Promyk" w Sztutowie.

Koszty startowego wszystkim zawodnikom pokrywa klub, a juniorzy i młodzieżowcy mają ponadto zapewnione całodzienne wyżywienie od sobotniej kolacji do niedzielnego obiadu oraz opłatę za nocleg.. Seniorzy i weterania koszty zakwaterowania i wyżywienia pokrywają samodzielnie. Koszty dodatkowe dla wszystkich zawodników to dopłata do przejazdu w wysokosci 30 zł.

Dostępny jest KOMUNIKAT TECHNICZNY, w którym znajdziecie wszystkie niezbedne informacje dot. długosci tras, rozmieszczenia punktów żywnosciowych itp. Zalecamy uważną lekturę :)

UWAGA!!!
- dla wszystkich naszych zawodników dostępne będą klubowe żele energetyczne (vitarade) i odżywki węglowodanowe do rozpuszczenia w wodzie (należy mieć własne bidony-butelki);
- wszyscy zawodnicy mają obowiązek zabrać ze sobą książeczkę zdrowia sportowca z WAŻNYMI - AKTUALNYMI badaniami sportowo-lekarskimi. 

vco-obcz2. Zawodnicy wyjeżdżający do Nachodu maja zbiórkę w sobotę na ul.Powstańców Śl./Orla o godz. 7.30. Koszt wyjazdu to 25 zł na przejazd. Opłatę startową pokrywa klub. Powrót do Wrocławia bedzie w godzinach popołudniowych. Wszelkich dodatkowych informacji udziela tr. Majasow, który kieruje tym wyjazdem.

Wszystkim startujacym życzymu udanych zawodów i zadowolenia ze swoich biegów :D

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?