750x30011-12 kwietnia w Hali Stulecia odbędą się piąte targi mieszkaniowe „Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu”. Jednym z ciekawszych punktów programu będzie z pewnością bieg na orientację, organizowany we współpracy z Dolnośląskim Związkiem Orientacji Sportowej.
Na terenie Hali Stulecia, Parku Szczytnickiego oraz Pergoli podczas dwudniowego wydarzenia, każdy bezpłatnie będzie mógł spróbować swoich sił pod okiem fachowców na trasach biegu z wykorzystaniem profesjonalnych map.


Do wyboru będą dwie trasy - pierwsza, profesjonalna trasa dla biegaczy o długości około 3 kilometrów, przebiegająca przez najatrakcyjniejsze części parku Szczytnickiego. Druga łatwiejsza, będzie specjalnie przygotowana dla spacerowiczów oraz rodzin z dziećmi. W biegu na orientację będzie mógł wziąć udział każdy, kto zgłosi się do specjalnie oznaczonego stoiska na terenie targów. Zawodnicy otrzymają profesjonalną mapkę z oznaczonymi punktami kontrolnymi. Trasa jaką wybiorą uczestnicy jest dowolna. Po ukończonym biegu biorący udział będą mogli porównać swoje wyniki, a także wylosować atrakcyjne nagrody. Przewidujemy dobrą pogodę i dużo zabawy! :) Więcej informacji tutaj.

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?