hana jkW dniach 03-06 kwietnia w Wielkiej Brytanii - północna Anglia - rozgrywane są zawody Jan Kjellström International Festival of Orienteering 2015 (JK 2015). Kadra narodowa seniorów pod wodzą tr. Piotra Paszyńskiego m.in. na tych zawodach realizuje przygotowania do MŚ, które w tym roku odbędą się w Szkocji.

JK 2015 to impreza z kalendarza World Ranking Event obejmująca 4 biegi: sprint, średni, klasyk i sztafety. Mamy tam i swoich zawodników :) Nasz klub w kadrze reprezentują: Wojciech Kowalski, Wojciech Dwojak i Hanna Wiśniewska (na zdj.). Sprint i średni (tu dobry bieg Kowalka) już za nimi. Dzisiaj (właśnie trwa) bieg klasyczny, a jutro na zakończenie zmagań ścigają się zespoły sztafetowe. Wszystkie rezultaty z międzyczasami znajdziecie tutaj.
Trasa sprint ME, KE

Pozostałe mapy bedziemy dodawać na bieżąco... informacje bezpośrednio od zawodników znajdziecie na fejsie: Road to WOC


... W czasie gdy seniorzy ścigają się w Wielkiej Brytani, kilkunastoosobowa grupa juniorów i młodzieżowców  przygotowywała się do majowych MP. Las Bronaczowski i ok.Biskupic to tereny gdzie doskonaliliśmy walkę w jarach :). Pogoda z każdym treningiem była lepsza, choć na pewni nie rozpieszczała - deszcz, grad i śnieg towarzyszyły prawie codziennie, ale nie wpłyneło to na nasze zmagania w lesie... a przebijajace się czasami słońce poprawiało dodatkowo nastroje. 

Poniżej mapy z treningów, które przygotował dla nas tr. Kostia:

 

Trening Bornaczowa 2-04

Trening Bornaczowa 3-04 rano

       Trening Biskupice 2-04 pp.DownhillTrening Bornaczowa 3-04 pp

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?