GMP 2015 1 runda 182Słońce i chłód, góry i płaski sprint, długo i krótko... Grand Prix Malopolski było pełne kontrastów. W pierwszym etapie wszystkim zawodnikom przyszło zmagać sie w dwóch biegach, z których pierwszy był stromym etapem na średnin dystansie rozgrywanym w Lasku Wolskim. Krótkie ale ze znacznym przewyższeniem trasy dały się nam we znaki.

Przy ładnej słonecznej pogodzi niestety żaden z naszych zawodników nie wdarł sie na podium - najbliżej była Iga i tr.Sobczynski (4m.). Drugi bieg (sprint) odbywał się na kampusie AGH w pobliżu stadionu Wisły Kraków i pikanterii zawodom dodawał fakt rozgrywania biegu pośród kibiców Wisły w zwiazku z rozgrywanymi w tym czasie derbami pomiedzy Crakowią i Wisłą. Tym razem bylismy trochę skuteczniejsi. Katarzyna Ciesiółka zajęła 2 m. w K16; Iga Karbowiak była 3 w K18+ (kategoria połączona K18,20,21), a w M35+ dwa pierwsze miejsca padły łupem naszych zawodników (Kalikst Sobczyński i Karol Gmur). Drugi dzień zawodów przyniósł zmianę pogody ze znacznym ochłodzeniem do ok 2-3 st.C i dłuższymi sprinterskimi trasami. Na wymagajacych dobrej kondycji trasach z wieloma ciekawymi wariantami  walczyliśmy z chłodem i zmęczeniem :) Podium osiągnęła niestety tylko jedna nasza zawodniczka Iga Karbowia, która w klasyfikacji generalnej wywalczyła 3m w kat. K18+. Zaznaczyć należy, że nasze główne siły na tych zawodach to była kat. KM18, która w związku z połączeniem z KM 20 i KM 21 rywalizowała ze znacznie bardziej doświadczonymi zawodnikami. W kazdym razie pierwsze testy startowe juz za nami.

W dziale WYNIKI dostępne są rezultaty poszczególnych biegów

ZDJĘCIA z 3 etapu - fot. Lilianna Etterle-Biederman

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?