GPMlpJuż jutro wyjeżdżamy do Krakowa rywalizować w Grand Prix Małopolski w BnO. W trakcie zawodów odbędzie się mecz Polska - Szwecja, w który włączy się również ekipa Śląska (będziemy rywalizować i z Polską i ze Szwecją oraz z innymi klubowymi ekipami). Zawody obejmują trzy etapy: I - bieg średniodystansowy, II i III to biegi sprinterskie. Dostępne są już listy startowe na pierwsze dwa biegi (trzeci etap będzie biegiem pościgowym) oraz komunikat techniczny ze wszystkimi szczegółami dot. rozgrywania zawodów. Informacje ogólne dostępne są w biuletynie zawodów


W trakcie zawodów zostanie wykorzystany system GPS, dzięki któremu będziemy mogli śledzić poczynania zawodników startujących z nadajnikami. Wśród zawodników wyznaczonych do biegania z nadajnikiem są również nasi zawodnicy. W I etape z nadajnikiem gps pobiegnie Paulina Mądra, Jacek Okarma i Kalikst Sobczyński. W drugim etapie będziemy mieć możliwość obserwacj poczynań Kasi Ciesiółka, Igi Karbowiak, Mikołaja Krawczyńskiego, Szymona Sosenko i Karola Gmura. Wykaz wszystkich zawodników startujących z nadajnikiem znajdziecie tutaj.

Wyjazd zawodników będzie w piątek 20.03.2015 o godz. 18.00 z ul.Orlej (przy Powstańców Śl.). Nocleg jest w warunkach turystycznych na hali WKS Wawel - zabieramy materace i śpiwory. Zawodnicy żywią się we własnym zakresie (juniorzy mają zapewniony tylko obiad w sobotę). Powrót do Wrocławia bezpośrednio po zakończeniu zawodów - przewidywana godzina przyjazdu ok. 17.00. Weterani i seniorzy maja pokrytą przez klub tylko opłatę startową.


Reklamówka-GPM-2015-1024x653

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?