mainBannerW dniach 7-11.03.2015 na Słoweni startowała nasza kadra narodowa z Wojtkiem Kowalskim w składzie. 5-dniówka była dobrym sprawdzianem formy przed głównym sezonem, a ciekawe mapy przyciągnęły wielu znakomitych zawodników. Elitę kobiet z dużym zapasem zwyciężyła jedna z najlepszych biegaczek świata Tove Alexandersson, a wśród mężczyzn zwyciężył, wychodząc na prowadzenie po ostatnim biegu, reprezentant Bułgari Kiril Nikolov. Wojciech Kowalski w tym doborowym towarzystwie zajął wysoką 4 pozycję ustępując poza Bułgarem tylko Szwedowi Albinowi Riedefelt i sąsiadowi zza miedzy - Czechowi Janowi Prochazce. Warto dodać, że Wojtek wygrał ostatni etap pokazując innym to, o czym my w klubie wiemy od dawna ;)

Kolejne miejsca naszych reprezentantów przedstawiaja się następujaco: Michał Olejnik 6m., Bartosz Pawlak 11m. (obaj WKS Grunwald), Piotr Parfianowicz (UNTS Warszawa) 18m. Wśród pań najlepiej pobiegła Agata Stankiewicz 11m., a Ewa Gwóźdź niestety na piątym etapie była nieklasyfikowana (obie UKS Orientuś).

Dzięki nowoczesnej technice możecie zobaczyć jak radzili sobie Polacy w kat. Męskiej Elity - Na ponizszych animacjach Wojtek Kowalski występuje jako: superbys (od superbysior), kowalek lub wojciech :)
Etap 1
Etap 2
Etap 3
Etap 4
Etap 5

WYNIKI, MIĘDZYCZASY
Poniżej prezentujemy mapy z trasami meskiej Elity i zachęcamy do analizy i wyboru wariantów oraz do ich konfrontacji z wyborami Polaków (prezentowanymi powyżej).

 LOD1M21E  LOD2M21E LOD3M21E LOD4M21E LOD5M21E

 

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?