DSC 0665Stadion Miejski Wrocław gościł dzisiaj najlepszych sportowców Dolnego Śląska, którzy za swoje osiągnięcia zostali wyróżnieni stypendiami przez Wicemarszałka Jerzego Michalaka - Członka Zarządu Województwa Dolnoślaskiego.

To już siódma edycja programu dzięki któremu młodzi sportowcy, przez najbliższe dziesięć miesięcy, otrzymywać będą wsparcie finansowe. W sumie zarząd województwa przeznaczył w tym roku na stypendia 512 tysięcy złotych. Wsparcie przyznano w 23 dyscyplinach nieolimpijskich i 76 olimpijskich, a wśród nagrodzonych było 10 sportowców WKS Śląsk z naszą najlepszą juniorką Weroniką Cych.
Dla formalności przypominamy tylko, że w 2014 roky Weronika został Mistrzynią Europy Juniorów (do lat 18) w Sprinterskim BnO. Ponadto zdobyła złote medale MP w biegu średniodystansowym (K18) i sztafetowym (seniorki) oraz srebrny w biegu nocnym (K18). Weronice i wszystkim innym wspaniałym sportowcom gratulujemy :)))

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?