przewozW dniach 14-15.03.2015 oraz 20-22.03.2015 organizujemy wyjazdowe konsultacje techniczne dla grupy juniorów (kat. KM16,18).

W dniach 14-15.03 trenować będziemy w Żarach i okolicach, a treningi ukierunkowane bedą na przygotowania do biegu średniodystansowego i sprintu. Wyjazd będzie w sobote we wczesnych godzinach porannych. W dn. 20-22.03 bedziemy startowali w 5 biegach sprinterskich organizowanych przez WKS Wawel w Krakowie. Biegi będą głównie miejskie, ale przewidziany jest również bieg nocny w lesie (piątek). Wyjazd będzie w piątek w godzinach popołudniowych. W związku z koniecznościa rezerwacji noclegów dla zawodników prosimy o potwierdzenie mailowo udziału w wyjezdach do dn. 01.03.2015r. do tr. Sobczyńskiego. Udział w konsultacjach jest nieodpłatny, ale związane jest to z zabezpieczeniem sobie wyżywienia (tylko kolacje i śniadania - obiady zapewnia klub). Udział w wyjazdach starszych zawodników jest również możliwy (proszę się zgłaszać), jednak jest on uzależniony od dostępności miejsc w samochodach.

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?