DSC88584 etap WNOF'15 przeszedł już do historii, ale nie dlatego, że ostatni zawodnicy już dawno zameldowali się na mecie... tylko z powodu swojej wyjątkowości...

Zawody odbyły sie w końcu w Hali Stulecia czyli jednym z obiektów z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Do tego prawie 400 zgłoszonych uczestników, z których ponad 350 zameldowało się na mecie, to ilości do których nie przywykliśmy na WNOF-owych imprezach. Mapy z 3 poziomami hali, w formacie A3... cały etap był chyba w prawie każdym elemencie większy :) Na szczęście nad wszystkim panował Wojciech Dwojak, który m.in. zrobił mapę, zaplanował trasy i opracował w każdym szczególe przebieg imprezy - o sprawach organizacyjnych jak uzyskanie pozwoleń itp. nawet nie będziemy tu pisali. Oczywiście trudno byłoby to wszystko udźwignąć bez zgranego - sprawdzonego już w niejednym boju zespołu, któremu gratulujemy profesjonalizmu. Tych co nie byli, a mają ochotę chociaż w pigułce doświadczyć atmosfery sportu, zabawy i zagadek zapraszamy do obejrzenia pięknych zdjęć Michała Michalskiego - zdjęcia obejrzysz tutaj. Mapy, wyniki i międzyczasy ze zmagań zawodników oczywiscie znajdziecie klikając umieszczony powyżej baner WNOF :)
Jak to sie skończyło? ... Zwycięzcą etapy na trasie A został Kornel Jaskóła z klubu Team 360 Stopni, który zdecydowanie pokonał drugiego na mecie Wojciecha Kowalskiego  z wrocławskiego Śląska oraz Mateusza Madeja z UKS Tukan Iwiny. W kategorii tej wystarowało 74 zawodników, z których 64 osoby pokonały trasę poprawnie. Na trasie B zwyciężył Maciej Hewelt z Azymutu 45 Gdynia, który prowadził w klasyfikacji generalnej seniorów po 3 etapach. Na drugim i trzecim miejscu znaleźli sie odpowiednio zawodnicy niezrzeszeni Filip Nippe i Tomasz Łukasik. Trasa C dedykowana najmłodszym (w stażu uprawiania) orientalistom najszybciej została pokonana przez Franka Łagodę i Joasię Banasiak z MOS-u Wrocław oraz Mikołaja Kletkowskiego (niezrzeszony). Na trasie MIX pokonywanej przez zespoły najszybsza była ekipa Wady Fizyczne, która wyprzedziła Jarząb's Expedition Team i Wrocławską Rodzinkę. W tej kategori wystartowało 49 zespołów :) Na zakończenie zawodów odbyło sie już tradycyjne losowanie upominków, karnetów i innych nagród ufundwanych przez naszych partnerów, w którym uczestniczyli wszyscy (obecni) uczestnicy zawodów. My ze swej strony gratulujemy wszystkim, którym udało się pokonać trasę poprawnie...
Co dalej? Został nam już tylko etap finałowy :) na który gorąco zapraszamy. 

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?