logo PZOS smallNowy sezon już rozpoczął się na dobre, ale aby zamknąć poprzedni zostało do wyjaśnienia ostatnie pytanie bez odpowiedzi: kto jest Klubowym Mistrzem Polski? Po podliczeniu punktacji, na którą składały się zdobycze punktowe z 9 imprez mistrzowskich KLUBOWYM MISTRZEM POLSKI za 2014 rok został Wojskowy Klub Sportowy "Śląsk" zdobywając 838 pkt. II miejsce zajął WKS "Wawel" z Krakowa z 793 pkt. Na najniższym stopniu podium umiejscowił się UNTS Warszawa gromadząc 739 pkt.

Nasz wynik jest o tyle wysoki, że jako jedyny klub w Polsce nie możemy dodać sobie punktów w kat. młodzików, którzy w rozgrywkach PZOS występują jako MKS MOS. Nasi młodzicy z MOS-u startując tylko w 3 z 9 punktowanych biegach - podczas Puchar Najmłodszych - zdobyli 99 punktów zajmując samymi młodzikami 19 miejsce w Polsce!!! a nasz wspólny dorobek wyglądałby imponująco :)
Nasz wynik jest owocem ciężkiej pracy naszych zawodników i trenerów i w tym miejscu wszystkim gratulujemy ... Dziękujemy Wam Mistrzowie :)

Punktacja KMP liczona jest zgodnie z Regulaminem z 9 nw. biegów.
1. Klubowe Mistrzostwa Polski - klasyk (Helusz)- punktowały kat. KM 14, 16, 18, 20, 21
2. Klubowe Mistrzostwa Polski - sztafeta klubowa (Helusz) - punktowały kat. KM 14, 16, 18, 20, 21
3. Mistrzostwa Polski - sprint (Warszawa)- punktowały kat. KM 16, 18, 20, 21
4. Mistrzostwa Polski - średni (Młodzieszyn) - punktowały kat. KM 16, 18, 20, 21
5. Puchar Najmłodszych - sprint - punktowały kat. KM 13, 14
6. Puchar Najmłodszych - klasyk - punktowały kat. KM 13, 14
7. Puchar Najmłodszych - sztafety - punktowały kat. KM, MM
8. Mistrzostwa Polski - sztafety - punktowały kat. KJM, MJM, KJ, MJ, K, M
9. Mistrzostwa Polski - nocny - punktowały kat. KM 16, 18, 20, 21 ... najwięcej punktów zdobył Wojskowy Klub Sportowy "Śląsk".
Kompletne wyniki KMP 2014 znajdziecie tutaj.

Mistrzowie :)

ekipa

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?