banner1 - konkurs URL-1

... I WYGRAJ ZAPROSZENIE NA CEREMONIĘ OTWARCIA
Pszczoła, lew, krasnoludek, sowo-kot oraz postacie Jasia i Małgosi to projekty, które znalazły się w finale konkursu na maskotkę 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017. W sumie do konkursu zgłoszono 620 prac, z których jury wybrało do finału 5 propozycji. O tym, jak będzie wyglądała maskotka, zdecydują internauci w głosowaniu.
– W tym konkursie wybieramy bohatera naszych igrzysk. Postać, z którą będą się mogli identyfikować zarówno mieszkańcy miasta, jak i nasi goście. Ma integrować, ale być także pamiątką dla wszystkich osób, które w trakcie igrzysk będą we Wrocławiu – wyjaśniał prezes spółki The World Games Wrocław 2017 Piotr Przygoński.

Głosowanie finałowe jest dostępne na stronie http://www.wroclaw.pl/sonda/maskotka/ i potrwa do 13 lutego. Wyniki głosowania poznamy natomiast 16 lutego.

Jury tak uzasadniało swój wybór:

Pszczółka – symbolizuje proekologiczne działania, troskę o środowisko naturalne. Ginięcie pszczół to dzisiaj problem wielu krajów. Jest pracowita i zadziorna, jak na prawdziwego sportowca przystało.

Lew – obecny w herbie Wrocławia, znany z logotypu wrocławskiego ZOO, jest kojarzony jako silny i wysportowany osobnik.

Jaś i Małgosia – wrocławskie kamieniczki, a narysowane postaci symbolizują także Wrocław jako miejsce pozytywnych spotkań.

Krasnoludek – to znany symbol Wrocławia, sympatyczny, pomocny, pełen dobrej energii, można go spotkać we Wrocławiu w różnych odsłonach.

Sowo-kot – to połączenie dość abstrakcyjne, ale dzieci często mają potrzebę nieoczywistego spojrzenia na świat, przez co należy to uszanować oraz docenić.

Autorzy trzech pierwszych miejsc zostaną nagrodzeni pakietami sportowo – turystycznymi (wyjazd na wydarzenie sportowe oraz zwiedzanie lokalnych atrakcji).

Nagrody dla Głosujących! Spośród wszystkich oddanych w konkursie głosów Organizator rozlosuje i nagrodzi 10 osób, a do wygrania są pakiety, na które składają się: podwójne zaproszenie na ceremonię otwarcia TWG 2017 i gadżety o charakterze sportowo-promocyjnym.

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?