wnof15 e3 mapa fragmentBlisko 160 zawodników wzięło udział w 3 etapie nocnych sprintów w biegu na orientację Wrocław Night O-Fight. Trasy tym razem przebiegały przez jedną z wrocławskich sypialni - Kozanów.

Mieszkańcy zaskoczeni mnogością biegaczy z lampkami na głowach zadawali wiele intrygujacych pytań m.in. Na kogo ta obława? Ktoś uciekł? Na szczęście dla większości Wrocławian BnO to już znany sport i to właśnie przede wszystkim dzięki takim inicjatywom jak WNOF.
Na najdłuższej trasie w kat A dzisiaj klasą dla wszystkich był Wojciech Dwojak (WKS Śląsk), który z dużą przewagą wyprzedził drugiego na mecie Macieja Hewelta (Azymut 45 Gdynia) i Wojciecha Kowalskiego (WKS Śląsk), ktory uplasował sie na 3 miejscu. Na trasie B najszybsi byli: Grzegorz Madej 1m. (UKS Tukan Iwiny), Marcin Faber 2m. (indywidualnie) i Agnieszka Cych 3m. (WKS Śląsk). Na trasie C dla "najmłodszych" zawodników (z najkrótszym stażem zawodniczym) zwyciężył Mikołaj Cych (MLKS Echo Twardogóra) przed  Januszem Kozubalem (indywidualnie) i Joanną Mazurek (MKS MOS). W zmaganiach drużyn na trasie MIX najlepsza okazała sie ekipa Wady Fizyczne, drugie miejsce zajął zespół 2J (MKS MOS), a trzeci był Jarząb's Expedit Team (KS Artemis). Wszystkie trasy, międzyczasy i wyniki dostępne są tutaj.
4 etap już po feriach - pod dachem Hali Stulecia - Z A P R A S Z A M Y

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?