kowal wocNadrabiając zaległości kilka informacji z ważniejszych startów w lipcu. W Mistrzostwach Świata Seniorów w BnO, które odbywały się we Włoszech w dn. 5-13 lipca, naszą sekcje reprezentowały dwie osoby: Wojciech Kowalski (zawodnik) i Kalikst Sobczyński (trener). Po dwóch zgrupowaniach technicznych poprzedzających start apetyty na dobre bieganie były spore.

Rzeczywistość jednak trochę zweryfikowała nasze mocarstwowe zapędy, ale uzyskane wyniki generalnie można uznać za dobre i bardzo dobre z małymi wyjątkami. Nasz zawodnik z każdym biegiem wypadał coraz lepiej. Po słabym początku na sprincie zakończonym brakiem kwalifikacji do finału (20m. w kwalifikacjach) zaliczył dobry występ w sztafecie uzyskując 15 czas na zmianie przesuwając zespół z 23 na 16 miejsce. (niestety upadek naszej zawodniczki na I zmianie ustawił nasz zespół już na początku w pozycji goniącego). Wojtek bardzo dobrze zaprezentował się na średnim dystansie zajmując 29 pozycję (niestety drobny błąd pozbawił go szansy na walkę o miejsce w ok. 10) oraz świetnie pobiegł w sztafecie wyprowadzając nasz zespół z 19 na 12 miejsce (uzyskując 7 czas na zmianie). W mistrzostwach poza naszym zawodnikiem wzięli udział: Rafał Podziński (21m. w sprincie!!!) i Ewa Gwóźdź (oboje Orientuś Łódź); Bartosz Pawlak (Grunwald Poznań); Paulina Faron (Wawel Kraków) i Daria Lajn (Azymut Pabianice). Wszystkie informacje dot. MŚ znajdziecie na stronie zawodów (wyniki, mapy i inne)

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?