MPnaKMPW ostatni łykend prawie cała Polska ścigała się na Klubowych Mistrzostwach Polski, które w tym roku rozegrano na Dolnym Śląsku w okolicach Twardogóry. Organizatorem zawodów byłk MLKS Echo Twardogóra, który gościł nas na pięknym rekreacyjnym ośrodku - Campus Domasławice. W ramach KMP rozegrano dwa biegi, z których pierwszy (sobotni) był biegiem indywidualnym na dystansie klasycznym (long) z dosyć długimi trasami. Drugi bieg wywołujący najwięcej emocji to 7-zmianowa sztafeta klubowa, który rozegrane w niedzielę. W Klubowych MP punktuja zawodnicy startujacych w kategoriach od KM14 do KM21. Jednak pozostali startujacy w innych kategoriach również dawali z siebie wszystko ... bo jak zegar startowy zapika to juz nie ma zmiłuj się ;).

 

WKS Śląsk i MKS MOS przyjechały w dużej obsadzie (z samego Ślaska było prawie 40 zawodników) z apetytami na dobre pozycje. Jak poszło? Na medalowych pozycjach zameldowali się: Ania Banasik 1m. K10 ; Agnieszka Cych 2m. K16, Justyna Kostrzewska 3m. K18, Dura Magdalena 3m K40, Stasiu Kurzyp 3m. M14; Szymon Sosenko 2m. M18, Wojciech Kowalski 3m. M21; Bartek Pyra 1m M35 i Karol Gmur 2m. M35 oraz Romuald Guga 1m. M60. Poza miejscami na podium było kilka dobrych 4, 5 i 6 miejsc, które również sa niezwykle cenne. Wszystkim walczącym do samej mety bardzo gratulujemy :) Rezultaty i międzyczasy dostępne w dziale WYNIKI.

W niedzielę z mocnym postanowieniem powalczenia o zwycięstwo wystawiliśmy 4 zespoły sztafetowe. We flagowym teamie wystartowali Wojciech Dwojak, Mateusz Podsiadły, Justyna Kostrzewska, Szymon Sosenko, Romuald Guga, Wojciech Kowalski i Weronika Cych i to na ich walce skupiona była przede wszystkim nasza uwaga. Po świetnym początku (1 pozycja po pierwszej zmianie) dalej biegliśmy ze zmiennym szczęściem. Jeszcze po 4 zmianie po biegu Szymona Sosenki wyszlismy na prowadzenie, ale niestety ekipy UNTS i Azymutu 45 okazały się w tym roku lepiej dysponowane i po 7 zmianie uończylismy bieg na 3 pozycji. Walka była piekna, emocji mnóstwo czyli dostaliśmy to, co w sztafetach najlepsze. Nasz drugi zespół w składzie Daniel Krasulak, Jacek Okarma, Kamila Grobelna, Kalikst Sobczyński, Agnieszka Cych, Jurij Badan i Hanna Wiśniewska wywalczył wysoka 6 pozycję. Kolejne nasze zespoły: Nr 3 Piotr Ostój, Mateusz Lubak, Emilia Zięba, Mikołaj Krawczyński, Katarzyna Ciesiółka, Bartek Mazan i Iga Karbowiak oraz Nr 4 Bartek Pyra, Kuba Czapliński, Paulina Mądra, Julia Koziołek, Magda Madra, Anna Koconka i Agata Majasow zajęły odpowiednio 12 i 19 pozycję. W dziale z wynikami znajdziecie kompletne zestawienie wszystkich czasów uzyskanych na poszczególnych zmianach. Wszystkim zawodnikom bardzo dziękujemy za piekna sportową walkę i... życzymy sukcesów juz za tydzień podczas mistrzostw Polski w sprincie i na średnim dystansie :D