88197245 184727059641571 8125881019392851968 n

Kolejny miesiąc ciężkiej pracy za nami. Na początku lutego jedziemy oczywiście do Jagniątkowa, który od wielu lat jest naszą bazę do treningu biegowego. Tym razem stawiamy równocześnie na przygotowania techniczne. Już w drugi dzień czeka nas ciężka walka ze swoimi słabościami, bo trasa z długimi przebiegami ma zdecydowanie bardzo wysoko powieszoną poprzeczkę. Pomimo sporych trudności z przewyższeniami pokonywanymi w śniegu wszyscy radzą sobie dobrze, a co ważniejsze, każde drobne niepowodzenie jeszcze bardziej mobilizuje nas do pracy. Kolejny trening na mapie oferuje nam możliwość pościągania się. Kilka tras o długości ok 1,5km w przecudnym lesie w okolicach „Chybotka” daje nam wiele satysfakcji… i wcale nie przeszkadzała nam wszechobecna woda :). Ostatnie spotkanie z mapą w czasie tego obozu ponownie było w Przesiece gdzie zawodnicy musieli zmierzyć się z korytarzem…

Poza treningami z mapą biegamy szybko na drodze pod reglami i ostro ćwiczymy z Zimim… a mocy przybywa :D

IT Cicha Dolina 2019 KM.LONGzdj. długie przebiegi na otwarcie :)

W czasie gdy my biegamy po zaśnieżonych Karkonoszach Agnieszka Mazurek w towarzystwie przyjaciół z Wawelu Kraków i Czech przeprowadza rekonesans w Portugali w okolicach Aguiar de Beira gdzie w 2021 roku ścigać się będą najlepsi na świecie junirzy podczas MŚ Juniorów... teren bardzo wymagający zarówno fizycznie jak i technicznie... wystarczy spojrzeć na mapę

Sr da Agonia

... a my po powrocie z Jagniątkowa mamy dzień przerwy i zmiana klimatu. Połowa jagniątkowskiej ekipy leci do Portugalii na pierwsze testy w tym sezonie. Portugal „O” Meeting to bardzo dobrze zorganizowane 4-dniowe zawody gdzie zawsze znajdzie się mocna ekipa do pościągania. Z naszego klubu ścigają się głównie osiemnastki w liczbie 6 osób. W ramach POM’20 ścigamy się na 3 middlach i 1 klasyku oraz zaliczamy jeden extra sprint. Gwiazdą naszej ekipy jest Stanisław Kurzyp, który z 5 biegów zalicza 4 zwycięstwa i jedno drugie miejsce. Świetnie prezentuje się również nasz świeży nabytek Mikołaj Paterek (wychowanek HKS Azymut Mochy, który w tym roku startuje w barwach Śląska) który regularnie wchodził do TOP6, a z pań zdecydowanie najlepiej biega Hanna Sudoł (na zdjęciu na górze), która również stale pojawia się na mecie blisko czuba. Wszyscy dajemy z siebie wszystko i z każdym kolejnym startem staramy się poprawić wcześniejsze niedociągnięcia nawigacyjne... a w prezencie za walkę do końca trafiamy na karnawał... kolory, słońce, radość (zobacz tutaj)

... a poniżej próbka tego czego doświadczamy w Portugalii 

P1010730smallerStanisław na mecie klasyka

M18

W18middle

M18 middle

M45

    87280703 3219300828098001 2012722288809476096 o 87260580 187056572638609 6376622023203880960 n


Medale międzynarodowe zdobyte przez zawodników WKS Śląsk Wrocław
Sudoł Hanna
Zawody: ME Juniorów - Białoruś
Miejsce: II miejsce - sprint
Rok: 2019
Kurzyo Stanisław
Zawody: ME Juniorów - Białoruś
Miejsce: I miejsce - sprint
Rok: 2019
Krivda Tomas
Zawody: MŚ Juniorów - Węgry
Miejsce: III miejsce - sztafeta
Rok: 2018
Cych Piotr
Zawody: MŚ Masters - Dania
Miejsce: II miejsce - sprint
Rok: 2018
Cych Agnieszka
Zawody: ME Juniorów - Słowacja
Miejsce: III miejsce - dystans klasyczny
Rok: 2017
Cych Agnieszka
Zawody: ME Juniorów - Polska
Miejsce: III miejsce - sztafeta
Rok: 2016
Cych Weronika
Zawody: ME Juniorów - Macedonia
Miejsce: III miejsce - sztafeta
Rok: 2014
Cych Weronika
Zawody: ME Juniorów - Macedonia
Miejsce: I miejsce - sprint
Rok: 2014
Cych Weronika
Zawody: ME Juniorów - Portugalia
Miejsce: III miejsce - sprint
Rok: 2013
Polishchuk Mariya
Zawody: ME Juniorów - Czechy
Miejsce: II miejsce - klasyk
Rok: 2011
Wiśniewska Hanna
Zawody: MŚ Juniorów, Dania
Miejsce: II miejsce - sprint
Rok: 2010
Wiśniewska Hanna
Zawody: ME Juniorów, Węgry
Miejsce: II miejsce - sprint
Rok: 2007
Karwatka Agata
Zawody: ME Juniorów Słowacja
Miejsce: IIm. klasyk
Rok: 2003
Weber Michał
Zawody: ME Juniorów Słowacja
Miejsce: IIIm. klasyk
Rok: 2003
Kowalski Wojciech
Zawody: MŚ Juniorów, Hiszpania
Miejsce: IIm. klasyk
Rok: 2002
Dwojak Wojciech
Zawody: MŚ Akademickie, Bułgaria
Miejsce: IIm. sztafety
Rok: 2002
Kowalski Wojciech, Dwojak Wojciech
Zawody: MŚ Juniorów Węgry
Miejsce: IIm. sztafety
Rok: 2001
Kozłowska Ewa
Zawody: MŚ Juniorów Polska
Miejsce: IIIm. klasyk
Rok: 1994
Kozłowska Ewa, Matuszkiewicz Aneta
Zawody: MŚ Juniorów Polska
Miejsce: IIIm. sztafeta
Rok: 1994

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?