asia
Styczeń 2020 juz za nami, a warto wspomnieć, ze był to bardzo aktywnie spędzony czas przez naszych zawodników. Zorganizowalismy m.in 2 etapy zawodów Wrocław Night O-Fight. Tym razem były to etapy parkowe, które rozegrały sie w Parku Południowym (trasa z elementami szwajcarki) oraz w Parku Szczytnickim (start masowy). Kolejny bieg odbedzie sie już w lutym i bedzie typowo miejskim ściganiem ;). Kolejną ważną rzeczą, którą udało nam sie zrealizować w styczniu, to trening techniczny w każdy weekend. Nasi zawodnicy brali udział w treningu technicznym czterokrotnie, z tego 2 razy biegaliśmy w Domasławicach, raz w Obornikach Ślaskich i raz w Goli Wielkiej.

Udaje nam sie już od połowy listopada utrzymać ten trend i w każdy weekend doskonalimy się w pracy z mapą. Kolejną rzeczą, ktorą udalo nam sie uruchomic to współpraca z fizjoterapeutą Pawłem Zimoniem, który w styczniu dwukrotnie odwiedził Wrocław prowadząc zajęcia z naszymi zawodnikami. Zajęcie te, to przede wszystkim elementy treningu funkcjonalnego, core i trochę innych nowości :) z bardzo doswiadczonym w tej dziedzinie szkoleniowcem. Jesteśmy przekonani, że zaowocują one jeszcze lepszym przygotowaniem do zblizajacego się sezonu.... Trener Sobczyński odwiedził Choceń, gdzie brał udział w dorocznym zebraniu członków klubu K.O.B. Choceń, w którym biega ponad dwudziestu naszych ślaskowych zawodników. Przy okazji zmierzył sie z trasą ze 100 PK, którą w ramach treningu przed zebraniem przygotowali nasi czescy przyjeciele. Na zebraniu ustalono finansowe zasady funkcjonowania seekcji w 2020 roku i ustalono wstępnie listę startów naszych zawodników w Czechach...  A co nas czeka w lutym? Zgrupowanie kondycyjno-techniczne w Jagniatkowie oraz wizyta niektórych zawodników w Portugalii na kilku treningach i zawodach Portugal "o" Meeting... Czekając na zbliżający się  dużymi krokami sezon pracujemy pełną parą ... Poniżej nasze styczniowe trenowanie z mapą

 

comb 2020


Trening Campus 20200111.A combo
2020 01 18 tr sama rzezba.Chulo
2020 01 26 II zakres.II zakres small


Medale międzynarodowe zdobyte przez zawodników WKS Śląsk Wrocław
Sudoł Hanna
Zawody: ME Juniorów - Białoruś
Miejsce: II miejsce - sprint
Rok: 2019
Kurzyo Stanisław
Zawody: ME Juniorów - Białoruś
Miejsce: I miejsce - sprint
Rok: 2019
Krivda Tomas
Zawody: MŚ Juniorów - Węgry
Miejsce: III miejsce - sztafeta
Rok: 2018
Cych Piotr
Zawody: MŚ Masters - Dania
Miejsce: II miejsce - sprint
Rok: 2018
Cych Agnieszka
Zawody: ME Juniorów - Słowacja
Miejsce: III miejsce - dystans klasyczny
Rok: 2017
Cych Agnieszka
Zawody: ME Juniorów - Polska
Miejsce: III miejsce - sztafeta
Rok: 2016
Cych Weronika
Zawody: ME Juniorów - Macedonia
Miejsce: III miejsce - sztafeta
Rok: 2014
Cych Weronika
Zawody: ME Juniorów - Macedonia
Miejsce: I miejsce - sprint
Rok: 2014
Cych Weronika
Zawody: ME Juniorów - Portugalia
Miejsce: III miejsce - sprint
Rok: 2013
Polishchuk Mariya
Zawody: ME Juniorów - Czechy
Miejsce: II miejsce - klasyk
Rok: 2011
Wiśniewska Hanna
Zawody: MŚ Juniorów, Dania
Miejsce: II miejsce - sprint
Rok: 2010
Wiśniewska Hanna
Zawody: ME Juniorów, Węgry
Miejsce: II miejsce - sprint
Rok: 2007
Karwatka Agata
Zawody: ME Juniorów Słowacja
Miejsce: IIm. klasyk
Rok: 2003
Weber Michał
Zawody: ME Juniorów Słowacja
Miejsce: IIIm. klasyk
Rok: 2003
Kowalski Wojciech
Zawody: MŚ Juniorów, Hiszpania
Miejsce: IIm. klasyk
Rok: 2002
Dwojak Wojciech
Zawody: MŚ Akademickie, Bułgaria
Miejsce: IIm. sztafety
Rok: 2002
Kowalski Wojciech, Dwojak Wojciech
Zawody: MŚ Juniorów Węgry
Miejsce: IIm. sztafety
Rok: 2001
Kozłowska Ewa
Zawody: MŚ Juniorów Polska
Miejsce: IIIm. klasyk
Rok: 1994
Kozłowska Ewa, Matuszkiewicz Aneta
Zawody: MŚ Juniorów Polska
Miejsce: IIIm. sztafeta
Rok: 1994

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?