wawel2020 013a

Sezon biegaczy na orientacje w związku z panująca ciągle pandemią stanął całkowicie na głowie, zresztą jak wszystkich innych sportowców. Na szczęście powoli ruszają zawody, które są organizowane z dużą dozą niepewności, ponieważ nikt z nas nie wie tak naprawdę w jakim momencie pandemii jesteśmy. Zawodnicy naszej sekcji na szczęście bardzo sumiennie przepracowali zarówno zime jak i okres PAUZY zaserwowanej nam przez koronowirusa. Dzięki temu mogliśmy przystąpić do pierwszych startów dobrze przygotowani. Zanim ruszyliśmy na oficjalne zawody udało nam się pościgać z rywalami na startach treningowych.

Pierwsze oficjalne zawody na które pojechaliśmy większa grupą to Kuyavia Cup, które rozegrano w dn. 20-21.06.2020 w okolicach Chomiąży Szlacheckiej. Biegi były rozgrywane na dystansie średnim, do którego zaproponowany teren nadawał się wyśmienicie. Różnorodna przebieżność, ciekawa i bogata rzeźba terenu potrafiły sprowokować wiele błędów u zawodników. W pierwszym dniu zawodów zanotowaliśmy kilka dobrych występów. W najmłodszej kategorii dziewcząt do lat 10 wygrała Michalina Wysocka, w kat. kobiet do lat 20 wygrała Agnieszka Mazurek, a w kat. kobiet 45 lat zwyciężyła Joanna Wysocka. Swoją obecność również zaznaczyli panowie i tak w kat do lat 12 wygrał Wiktor Kociuba, w kat do lat 18 dwa pierwsze miejsca zajęli Mikołaj Paterek i Stanisław Kurzyp, w kat do lat 20 drugi był Mateusz Rosłaniec, a w kategorii seniorskiej elity trzeci był Wojciech Kowalski, czwarty Aleksander Bernaciak, a piaty Mikołaj Krawczyński (jeszcze młodzieżowiec). Nasi mastersi również dopasowali sie dobrym poziomem do pozostałych zawodników: trener Kostiantyn Majasow wygrał w kat. powyżej 35 lat, trener Cych wygrał w kat powyżej 40 lat, w tej kategorii jeszcze 3 miejsce zajął Marcin Ciszek. Trener Sobczyński był również trzeci, ale w kategorii pow. 45 lat i Romek Guga był 2 w kat. pow. 65 lat.

Poniżej prezentujemy trasę z kat. M18, w której odnieśliśmy podwójne zwycięstwo.

E1 M18

W drugim dniu zawodów organizatorzy wpuścili zawodników w teren o znacznie utrudnionej widocznosci i przebieżności, co zaowocowało większa liczbą błędów. Na szczęście nie miało to zbyt durzego wpływu na wyniki naszych zawodników. Michalina Wysocka z K10 była druga, Katarzyna Ciesiółka i Agnieszka Mazurek zajęły dwa pierwsze miejsca w K20; Agnieszka Cych była 3 w elicie seniorek; Joanna Wysocka wygrała w K45; Wiktor Kociuba owtórzył wczorajszy sukces wygrywając w M12; w M18 wczorajsi tryumfatorzy Mikołaj i Stanisław zajęli odowiednio 2 i 3 miejsce; Mateusz Rosłaniec wygrał w M20, a Wojciech Kowalski był 2 w meskiej elicie; trener Majasow był 2 w M35; trener Cych 2 w M40, a trener Sobczynski 3 w M45.
Straty te były naszym rekonesansem, który wypadł bardzo dobrze. Uzyskaliśmy wiele wniosków przydatnych w dalszej pracy treningowej.

Poniżej mapa z kat. K20 w której równiez odnieśliśmy podwójne zwycięstwo.

E2 K20

Kratov Oleksandr - medale zdobyte na Mistrzostwach Polski
Lp.KonkurencjaMiejsceKategoriaRok
1. MP Nocne IM212015

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?