1mM21
Dystans klasyczny i leśne sztafety w biegu na orientacje to królewskie konkurencje, które w randze mistrzostw Polski rozgrywane są najdłużej. Właśnie te dwie królewskie konkurencje rozegrano w ostatni weekend w Górach Sowich w okolicach Bystrzycy Górnej i Złotego Lasu.
KLASYK - na klasyk wyjechaliśmy z Wrocławia niewiele po godzinie 10tej. Godzina jazdy i już byliśmy w Bystrzycy Górnej gdzie na miejscowym boisku usytuowane było centrum zawodów i meta. Przedsmak tego co nas czekało dostaliśmy już w drodze na start. Mikroskopijna mapa rozgrzewkowa nie zawierała prawie nic poza warstwicami, których na takim małym skrawku papieru było nadspodziewanie dużo... i były strasznie blisko siebie... jednym słowem straszyły. Parametry tras również nie rozpieszczały... miało być długo, wysoko i z długimi przebiegami o czym świadczyła mała ilość punktów kontrolnych. Na szczęście większość naszych zawodników był bardzo dobrze przygotowana i uzyskała świetne wyniki.

Złote medale zdobyli: Stanisław Kurzyp M16, Hanna Sudoł K16, Agnieszka Cych K20, Wojciech Kowalski M21 i Remigiusz Widziewicz M50. Srebrne medale były udziałem Mikołaja Krawczyńskiego M18, Ewy Kozłowskiej K40 i Kazimierza Dury M75, a brązowe zawisły na szyjach Katarzyny Ciesiółki K18, Pavla Švadleny M40 i Romualda Gugi M60. Podsumowując zdobyliśmy 11 medali z tego 5 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe. 

Poniżej mapa z przebiegami naszego profesora orientacji Wojciecha Kowalskiego, który wygrał w najbardziej prestiżowej kategorii jaką jest męska elita (seniorzy)


MP long kowal

SZTAFETY. Konkurencja, która zwykle dostarcza najwięcej emocji i tym razem dała nam to czego chcieliśmy... nadzieje, emocje, i... medale. W tych mistrzostwach wystawiliśmy 10 sztafet. Planowane wcześniej składy musiały ulec zmianie w związku z tym, że delegowany do seniorów Tomas Krivda w czasie naszych mistrzostw miał biegi kwalifikacyjne do zbliżającego się w Czechach Pucharu Świata... Dla ratowania sztafety w prestiżowej kategorii seniorów zdemontowaliśmy jedną z juniorskich sztafet przenosząc do seniorów Mikołaja Krawczyńskiego z M18. Zabieg odniósł znakomity efekt. Mikołaj na I zmianie pobiegł bardzo dobrze pozwalając dokończyć dzieła dużo starszym kolegom: Alkowi Bernaciakowi na II zmianie i Wojtkowi Kowalskiemu III zmiana. Walka w tej kat. przebiegała do samego końca. Nasz najszybszy zawodnik jakim jest Wojciech Kowalski wystartował na ostatnia zmianę na drugiej pozycji z 4 minutową strata do prowadzącego UNTS-u. Szaleńczy pościg zaowocował zmniejszeniem straty do 50 sekund na przebiegu widokowym w końcówce trasy... stres, wyczekiwanie, nadzieja... i wielka radość gdy to Wojtek pojawił się jako pierwszy na dobiegu do mety i złoty medal dla seniorów stał się faktem. Drugie złoto dla naszego klubu wywalczyli juniorzy w kat. M18 w składzie: Stanisław Kurzyp, Mateusz Rosłaniec i Míša Švadlena. Druga nasza sztafeta po dwóch zmianach zajmowała 3 miejsce i można pogdybać czy z Mikołajem mieliśmy szanse na dwa medale w tej kategorii. Trzecie złoto przytulili mastersi w kat. M150 w składzie Kalikst Sobczyński, Romuald Guga i Remigiusz Widziewicz. Poza panami również nasze panie pokazały sportowy pazur. Seniorki zdobyły bardzo ważny srebrny medal dla naszego klubu. Cztery lata musieliśmy czekać na powrót naszych seniorek na podium, a udało się to Weronice Cych, Lucynie Wiktor i Agnieszce Cych. Drugie srebro zdobyły nasze juniorki w składzie Katarzyna Ciesiółka, Aleksandra Ciura i Agnieszka Mazurek. Razem 5 medali - 3 złote i 2 srebrne.

Naszymi gwiazdami tych zawodów zostali: złoty profesor Kowalski, złoty junior Stasiu Kurzyp i złoty master Remigiusz Widziewicz, którzy przywieźli z tych zawodów po dwa złote medale. 

Medale medalami, ale najważniejsza jest walka do samej mety bez względu na to jak idzie na trasie, upór wojownika i determinacja z jaką wszyscy nasi zawodnicy zmagali się z trudnościami tras. Bardzo dziękujemy WAM WSZYSTKIM.

Nasze medalowe sztafety:

Złoci Seniorzy: Mikołaj Krawczyński, Aleksander Bernaciak i Wojciech Kowalski

IMG 20180923 145733

Srebrne Seniorki: Weronika Cych, Agnieszka Cych i Lucyna Wiktor.

IMG 20180923 145957

Złoci Juniorzy: Mateusz Rosłaniec, Stanisław Kurzyp i Míša Švadlena.

IMG 20180923 145502 2

Srebrne Juniorki: Agnieszka Mazurek, Aleksandra Ciura i Katarzyna Ciesiółka.

IMG 20180923 145259

 Złoci Mastersi: Kalikst Sobczyński, Remigiusz Widziewicz i Romuald Guga

IMG 20180923 144136

Dekoracja sztafet została "zakłócona" przez Rafała Podzińskiego z UKS Orientuś Łódź, który oświadczył się stojącej na podium naszej zawodniczce Weronice Cych,... która powiedziała TAK :)))

IMG 20180923 150014

      IMG 20180923 150105

 

Podsumowanie wypada bardzo dobrze: 16 medali z tego 8 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe.

Taki wynik nie bierze się z przypadku. Zasadnicza grupa treningowa KM 16-20 rozpoczęła przygotowania do tych zawodów 03.08.2018. Zajęło nam to 7 tygodni w czasie których wystartowaliśmy w 17 biegach z czego 14 odbyło się w górach zwykle z 5-6% przewyższeniem. Poza tymi 17 startami spędziliśmy na treningach technicznych na mapie 11 dni co daje w sumie 4 tygodnie z mapą na najwyższych obrotach. Do tego blisko 20 dni treningu tempowego, uzupełniającego i regeneracji dało właśnie taki efekt jakiego oczekiwaliśmy... co teraz? intensywne 3 tygodnie przygotowań do nocnych i dystansu średniego. 

DSC 4016

Szubka Barbara - medale zdobyte na Mistrzostwach Polski
Lp.KonkurencjaMiejsceKategoriaRok
1. MP sztafetowe IIK2012
2. MP sztafetowe IKJ2009
3. MP sztafetowe IKJ2008
4. MP sztafetowe IKJ2007
5. MP średni dystans IIK162006
6. MP sztafetowe IIKJM2006
7. MP sztafetowe IKJ2006

 

 

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?