DSC 3304... rozwikłane ;). 3 dni biegu na orientację na Pogórzu Kaczawskim były doskonałą okazją do sprawdzenia się w terenie pełnym dołów i wszelkich innych nierówności. Pierwszy etap na średnim dystansie rozegrano w pobliżu Lwówka Śląskiego, w terenie tak pełnym dołów i dziur, że ser szwajcarski się chowa. Dodatkowych emocji temu startowi dodawał fakt, ze bieg ten był pierwszym z cyklu kwalifikacji do Mistrzostw Świata Juniorów. Najwięcej punktów w tych kwalifikacjach zdobył Jan Rutka z UNTS Warszawa oraz nasz zawodniczka Agnieszka Mazurek z kat. K18, która wygrywajac swoją kategorię pokonała przy okazji wszystkie zawodniczki ze starszej kategorii K20.
Drugi i trzeci dzień rywalizacji przeniósł się do Bolesławca, gdzie zawodnicy mogli skorzystać z gościny Ośrodka Leśny Potok. W drugim etapie zawodnikom przyszło rywalizować na dystansach klasycznych, czyli najdłuższych trasach całej trzydniówki. Również ten bieg zaliczany był do kwalifikacji MŚJ i tym razem komplet punktów zgarnął Marcin Biederman. Z kobiet rywalizujących o prawo startu w mistrzostwach świata tym razem najlepiej pobiegła nasza zawodniczka Agnieszka Cych.


Trzeci etap rozegrano po sąsiedzku do areny klasyka. Krótkie i szybkie zarazem miejscami trudne technicznie trasy pozwoliły zawodnikom na rozwinięcie największych prędkości w czasie tych zawodów. Całe zawody przyniosły naszemu klubowi wiele cennego doświadczenia i wiele wartościowych wyników: Agnieszka Mazurek zwyciężyła w kat. K18, w K20 zwyciężyła Agnieszka Cych, a w seniorkach wygrała Weronika Cych. Z naszych zawodniczek jeszcze na podium stanęła trenerka Joanna Wysocka zajmując 2 miejsce w K45. Wśród panów najlepiej zaprezentowało się podium w M18 zajęte w całości przez naszych zawodników: Stanisław Kurzyp zajął 1m., Mateusz Rosłaniec był drugi, a Jakub Czapliński zajął 3 m. Również mastersi z męskich kategorii stawali na podium. Najwyższy stopień zajął trener Remigiusz Widziewicz w M50, drugie miejsce zdobył trener Kalikst Sobczyński w kat. M45, w której na trzeciej pozycji był trener Marcin Szczygieł
Na podium znaleźli sie również nasi młodzi zawodnicy z  MKS MOS Wrocław. Najlepiej spisali się Joanna Banasiak z kat. K14 i Wiktor Kociuba z M10N, którzy wygrali swoje kategorie. Na drugim stopniu podium stanęła Ania Banasiak w K12 i Julia Staniec w K10N. Gratulujemy...

Treningi, grupy treningowe w WKS Śląsku Wrocław
Trener: Widziewicz Remigiusz: (SP 17) dzieci (KM10,12), młodzicy (KM14)
DzieńGodzinyMiejsceRodzaj
wtorek18.45-19.45Szkoła Podstawowa nr 17Trening ogólnorozwojowy na sali
czwartek16.10-.17.10Szkoła Podstawowa nr 17Trening w terenie z mapą
Trener: Wysocka Joanna: (SP-93 i SP 1) KM-10 KM-12
DzieńGodzinyMiejsceRodzaj
poniedziałek16.00-17.00Szkoła Podstawowa nr 93Trening ogólnorozwojowy na sali
poniedziałek17.00-18.00Szkoła Podstawowa nr 93Trening ogólnorozwojowy na sali
wtorek16.00-17.00Szkoła Podstawowa Nr 1 we WrocławiuTrening z mapą w terenie lub na sali
sobota9.30-11.10Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Ladowych ul. CzajkowskiegoTrening techniczny w terenie + zajęcia na basenie
Trener: Szczygieł Marcin: (SP 83) KM-10,12, 14
DzieńGodzinyMiejsceRodzaj
wtorek17.00-18.00Szkoła Podstawowa Nr 83 ul. Boya-ŻeleńskiegoTrening biegowy i zajęcia na sali
czwartek16.00-17.40Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Ladowych ul. CzajkowskiegoTrening techniczny w terenie + zajęcia na basenie
sobota9.30-11.10Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Ladowych ul. CzajkowskiegoTrening techniczny w terenie + zajęcia na basenie
Trener: Kalikst Sobczyński Kostiantyn Majasow: juniorzy młodsi (KM16), juniorzy (KM18), młodzieżowcy (KM20)
DzieńGodzinyMiejsceRodzaj
poniedziałek18.00-19.30Szkoła Podstawowa nr 93Trening ogólnorozwojowy na sali
wtorek17.00-19.00Hala MCS ul ParkowaTrening biegowy w terenie
środa17.00-19.00Hala MCS ul ParkowaTrening biegowy w terenie
czwartek17.00-19.00Hala MCS ul ParkowaTrening biegowy w terenie
sobota10.00-12.30WZS ul.Racławicka 62 Trening biegowy i basen / lub trening techniczny w terenie lub udział w zawodach
niedziela10.00-12.30WZS ul.Racławicka 62 Trening biegowy lub trening techniczny w terenie lub udział w zawodach

 

 

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?