logo mp krakowJuż pojutrze rozpoczną się najważniejsze zawody na orientację rozgrywane w Polsce w I półroczu - Mistrzostwa Polski w Sprinterskim (sobota) i Średniodystansowym (niedziela) Biegu na Orientację, bo o nich mowa, stanowią podsumowanie pierwszej części sezonu. Zawodnicy poza rywalizacja o tytuły Mistrzów Polski walczyć będą o kwalifikacje do reprezentacji Polski na najważniejsze imprezy mistrzowskie. Zawodnicy do lat 18 bedą finalizować walkę o start w Mistrzostwach Europy Juniorów, młodzieżowcy walczą o prawo udziału Mistrzostwach Świata Juniorów. Również seniorzy bedą ścigali sie o prawo reprezentowania Polski podczas Mistrzostw Świata w Szkocji.

Ale zanim wszystkie upragnione nominacje będą rozdane zawodnicy muszą wykazać się świetną formą podczas sprintu i na średnim, który rozgrywany  będzie w Lesie Bronaczowskim pociętym niezliczonymi jarami. 

Wszystkich zawodników zapraszamy do zapoznania się z BIULETYNEM NR 2, w którym organizatorzy precyzyjnie objaśniają wszystkie procedury i okoliczności rozgrywania zawodów. Nieznajomość biuletynu nie będzie okolicznością łagodzącą ;). Ponadto na stronie zawodów dostępne są już listy startowe

Wyjazd młodzieży na MP będzie w sobotę o godz. 8.00 z ul. Orlej. Planujemy przyjazd do Krakowa po godz. 11, następnie ostatni rekonesans do ok. 12.30-13 i odpoczynek przed startem... Przypominamy o obowiązku posiadania WAŻNYCH BADAŃ LEKARSKICH. Jednocześnie przypominamy, ze pierwszy zorganizowany posiłek dla młodzieży to bedzie sobotnia kolacja. DO BOOOOOJU WuKaeeeeS!!!

o nasO NAS

O naszej sekcji i trochę o biegu na orientację.
Witamy wszystkich sympatyków biegania po lesie z mapą i kompasem na stronach sekcji biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego ŚLĄSK. Dla dobra naszej dyscypliny jak i każdego pojedynczego miłośnika orienteeringu zapraszamy wszystkich do współpracy i sportowej rywalizacji.

Jeśli chcesz być najlepszy i aby osiągnąć ten cel jesteś gotów ciężko pracować...
... to jest wśród nas miejsce również dla Ciebie.

Zapisz siebie lub swoją pociechę do naszej sekcji i rozpocznij przygodę na całe życie! Nie ma bardziej urozmaiconego sportu niż biegi na orientację. Dlatego dyscyplina ta przyciąga przede wszystkim ludzi ciekawych nowych doznań, pełnych siły, radości i czasem potrzebujących czegoś ekstremalnego. Choć sport ten nie jest (jeszcze!) tak popularny w Polsce, to możliwość spełnienia się zarówno fizycznego jak i intelektualnego wynagradza brak zainteresowania mediów. Nagrodą są również wyjazdy do krajów skandynawskich czy Czech, gdzie dyscyplina ta jest traktowana na równi z najważniejszymi dyscyplinami olimpijskimi. Bieg na Orientację można zacząć w każdym wieku, organizatorzy zawodów oferują trasy o różnej długości i o różnym stopniu trudności. Wystarczy zgłosić się do jednego z naszych trenerów i zapisać się do jednej z grup treningowych. Na co więc czekasz? Zawodnicy naszej sekcji stanowią o sile Reprezentacji Polski. Co roku nasi juniorzy i seniorzy wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski. Jak to się dzieję, we Wrocławiu gdzie o las do treningu dość trudno? Profesjonalny system szkolenia najmłodszych, liczne wyjazdowe treningi techniczne, częste wypady na zawody do Czech, to jest to co wyróżnia nas spośród większości klubów w Polsce. Dlatego możemy pochwalić się najlepszymi zawodnikami w kraju - Hanną Wiśniewską, Weroniką Cych, Wojciechem Kowalskim i Wojciechem Dwojakiem,będącymi jednocześnie w światowej czołówce. Już najprawdopodobniej niedługo dołączą do nich kolejni utalentowani juniorzy... może to będziesz Ty lub Twoje dziecko?