123
W miniony weekend w dniach 18-19.05.2019 ponownie zawitaliśmy na pomorzu gdzie rywalizowaliśmy w Mistrzostwach Polski w Nocnym i Średniodystansowym Biegu na Orientację. Tydzień wcześniej startowaliśmy w okolicach Gdyni na Klubowych MP, a dwa tygodnie wcześniej trenowaliśmy w okolicach Złocieńca szykując się właśnie do tych Mistrzostw Polski. Konsultacje w Złocieńcu i wyniki Klubowych MP pokazały, że nasi zawodnicy są w wysokiej dyspozycji startowej więc z niecierpliwością czekaliśmy na ich występ.
Z Wrocławia wyjechaliśmy przed południem aby dotrzeć do Połczyna Zdrój ok godz. 17.00. Na miejscu odprawa, dwie godziny na regenerację po podróży i do lasu. Mistrzostwa Polski w Nocnym BnO w tym roku rozgrywano ze startu wspólnego. Zabawa zaczęła się o 21.30.

Klimatyczny dobieg do startu wyznakowany zniczami robił atrakcyjne wrażenie. Zaczęło się czekanie na mecie na naszych. GPS niewiele pokazywał w związku z dużymi rozbiciami na trasach. Pozostało czekać, aż zaczęli wbiegać nasi medaliści. Tym razem bardziej w srebrnych barwach. Srebrny medal wywalczyła Hanna Sudoł w K16, Stanisław Kurzyp w M18, Katarzyna Ciesiółka. Na najwyższym Podium Mistrzostw Polski w Nocy stanął jedynie Mikołaj Krawczyński w kat M20. O dużym sportowym pechu może mówić Kuba Toborek, który zrobił trzeci czas w M16, jednak na jego chipie nie było potwierdzenia 3 PK. Z zapisu jego GPS ewidentnie widać, że był na tym punkcie jednak przepisy w takiej sytuacji nie pozostawiają złudzeń i zawodnik zakończył z NKL. Kosztowna nauczka, że trzeba dokładnie sprawdzać czy wszystko zadziałało. Swoje medale do dorobku naszego klubu dołożyli jeszcze starsi zawodnicy startujący w Mistrzostwach Polski Masters. Trener Kostiantyn Majasow zwyciężył w kat. M35, a w kat. M40 Karol Gmur był trzeci. Podobnie trzecie miejsce zajął Piotr Cych w M50. W kat. M60 drugi był Rome Guga, a w M80 zwyciężył Kazimierz Dura.
Wyniki naszych zawodników były bardzo dobre jedna pozostawiały niedosyt niewielką ilością złotych medali. Te niedobory nasi zawodnicy odbili sobie z nawiązką na drugi dzień podczas MP na Średnim Dystansie. Trasa middla była bardzo mokra, pełna terenów podmokłych i bagien więc zawody dostarczyły jeszcze większych wrażeń wszystkim uczestnikom. W tym dosyć ciężkim terenie świetnie wypadła nasza młodzież zdobywając cztery złote medale na sześć kategori młodzieżowych. W kat. K16 wygrała Hanna Sudoł, w kat. K18 wygrała Agnieszka Mazurek (która nocnego biegu nie ukończyła z powodu kontuzji), w K20 zwyciężyła Agnieszka Cych, a w M20 drugie zwycięstwo w ten weekend zaliczył Mikołaj Krawczyński. Swoje krążki dołożyli jeszcze Stanisław Kurzyp - srebro w M18 i Katarzyna Ciesiółka - brąz w K20. W najsilniejszej kategorii - M21 srebrny medal wywalczył nasz najlepszy zawodnik Wojciech Kowalski ulegając minimalnie Michałowi Olejnikowi z Grunwaldu Poznań. Był to 71 medal MP tego zawodnika, a 50 zdobyty w konkurencjach indywidualnych. Już tradycyjnie dobrze spisali się nasi mastersi. Złote medale zdobyli: Piotr Cych w M50, Romuald Guga w M60 i Kazimierz Dura w M80. Do tego złotego plonu swój brąz dołożył Remigiusz Widziewicz w M50.
Tak bogate plony zawdzięczmy zaangażowaniu naszych zawodników, którzy czynnie brali udział w nocnych treningach, konsultacjach ukierunkowanych pod te mistrzostwa oraz zaangażowaniu w codzienny trening. Gratulujemy i dziękujemy.