DSC8247 header tekstzlogo

W ostatnia sobotę nasza sekcja zorganizował I Wiosenny Cross na Szańcu. Na fali popularnosci biegania postanowiliśmy i my zaproponować coś wrocławskim biegaczom. Typowa trasa krosowa z podbiegami i zbiegami na 2km petli, która w biegu głównym należało pokonać 3 razy. Nowością dla uczestników była start interwałowy, który tak oczywisty jest dla biegaczy na orientację. Organizacyjnie na pewno odnieśliśmy sukces o czym swiadczą przede wszystki opinie uczestników. Frekfencja jeszcze pozostawia sporo do życzenia - w biegu wzięło udział niewiele ponad 60 osób, ale bierzemy to na karb późno przygotowanych informacji o imprezie. Najlepszych zawodników udekorowalismy specjalnie na tą okazje przygotowanymi statuetkami. Pierwszymi rekordzistami trasy zostali: Beniamin Buszewski z wynikiem 22'57,2" i Hanna Sudoł z wynikiem 27'28,3". Oczami pierwszego rekordzisty wygladało to tak:

 

"Przyłączam się do serdecznych podziękowań za wspaniałą imprezę. Do rzeczy: świetna trasa - jestem niesamowicie zaskoczony, że udało się Wam zmieścić na Szwedzkim Szańcu tak "soczystą" 2-kilometrową pętlę o rzeźbie nawierzchni nie pozwalającej na nudę, mimo 3-krotnego przelotu :)Oznakowanie - mistrzostwo świata, nawet ślepy by się nie zgubił. Organizacyjnie - perfekcja! Start interwałowy - dla mnie to nowość - zawsze startowałem wspólnie - był chyba największą trudnością tego biegu, nie znałem swojej pozycji względem rywali, co zmuszało do ciągłego "ciśnięcia" i psuło nieco strategię mojego ścigania (ale wiem teraz, co mogę poprawić). Uroki trasy rekompensowały narastające zmęczenie, biegnąc ani razu nie miałem dość, choć metę w końcu powitałem z radością :) Mam nadzieję, że wystartuję w kolejnej edycji, chciałbym się zmierzyć z własnym wynikiem... Jeszcze raz dziękuję serdecznie organizatorom oraz uczestnikom, gratuluję wszystkim pokonania tej wymagającej trasy."

A my dziękujemy wszystkim uczestnikom za to że spedzili z nami to słoneczne przedpołudnie i bardzo serdecznie dziękujemy całej ekipie organizacyjnej, która aktywnie włączyła się w organizację imprezy i już zaczynamy planować jesienną rundę. do zobaczenia.

Serdeczne podziękowania dla zdjeciawbiegu.pl za przepiekne efekty pracy, ktore możecie podziwiać w tej galerii

Poniżej kilka z tych pięknych fotek z trasy

 DSC4530

 DSC4642

 DSC4686

 DSC5147