DSC 3505 (1) Ostatni weekend spędziliśmy na Lubelszczyźnie dokąd zawitała I runda Klubowych Mistrzostw Polski 2018 w biegu na orientację. Zawody rozpoczęły się w piątek sztafetami, w których niestety z przyczyn organizacyjnych nie wzięliśmy udziału. Z jednej strony w sobotę byliśmy trochę świeżsi, a z drugiej piątkowy start pozwoliłby na lepsze przypomnienie sobie lubelskich jarów... a było się gdzie wspinać. Zanim przyszło nam się ścigać organizatorzy zafundowali nam błotną wędrówkę do centrum zawodów... i jak żeśmy wdepnęli w to błoto, to tak w nim cały dzień siedzieliśmy ;)
Nasz sobotni start był dobry, może nie rewelacyjny, ale na pewno dobry. Na błotnistych, długich i naprawdę pełnych głębokich jarów trasach nasi zawodnicy, którzy bardzo rzadko mają z takim terenem do czynienia poradzili sobie bardzo dobrze. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Wojciech Kowalski w kat M21, Agnieszka Cych w kat. K20 i Stanisław Kurzyp w M16. Drugie miejsca wywalczyła Agnieszka Mazurek w K18 oraz trenerzy: Kostiantyn w M35, Kajo w M45 i Remek w M50 (którzy mieszkali w pok. 222 ... przypadek? ;) ). W Top 6 poza medalistami znaleźli się jeszcze Kasia Ciesiółka 5m w K18; Emilia Zięba 5m w K20; Mikołaj Krawczyński 5m w M18 i Krzysztof Wrzesiński 4m w M50. Wszystkie wyniki z klasyka znajdziecie TUTAJ.


Niedziela okazała się bardziej łaskawa pogodowo i niestety bardzo nudna orientacyjnie. Proste, wręcz przełajowe trasy nie pozwoliły wykazać się jakimikolwiek umiejętnościami nawigacyjno-taktycznymi poza sprawnością przełajową. Pomimo tego, że w czasie biegu można było się trochę ponudzić naszym zawodnikom udało się wykrzesać sporo sił i tego dnia wyraźnie zaznaczyli swoją obecność w czasie dekorowania najlepszych. Swoje kategorie podobnie jak dzień wcześniej wygrali Agnieszka Cych K20 i Stanisław Kurzyp  M16. Do grona niedzielnych zwycięzców dołączył jeszcze tr. Remigiusz Widziewicz M50. Po srebro sięgneli ponownie Agnieszka Mazurek K18 i trener Kalikst Sobczyński M45. Druga była również Hanna Sudoł K16, która sięgnęła po swoje pierwsze ważne trofeum w Śląsku. Na trzecim stopniu podium tym razem stanęli Wojciech Kowalski M21, Mateusz Rosłaniec M18 i Emilia Zięba K20. Do Top 6 weszli Katarzyna Ciesiółka 4m K18, Weronika Cych 6m K21, Franek Łagoda 6m M16, Mikołaj Krawczyński 5m M18, tr. Kostiantyn Majasow 5m M35; Karol Gmur 4m M40, Sebastian Ciesiółka 5m M40 i Krzysztof Wrzesiński 5m M50. Wszystkie wyniki ze sprintu dostępne TUTAJ.
Zawody te były pierwszym dużym sprawdzianem przede wszystkim dla naszej młodzież, który większość świetnie zdała. Następny test już za 3 tygodnie podczas Mistrzostw Polski w Sprinterskim BnO :)

DSC 3496 DSC 3498 DSC 3499 DSC 3503