MIR 3748W zeszłą sobotę i niedzielę niewielka grupa naszych zawodników miała okazję pościgać się w okolicach Hradca Kralove. W sobotę odbywał się tam Czeski Puchar Sztafet, a w niedzielę bieg na dystansie klasycznym w ramach Pucharu Wiosny ( org. Jarni Pohar). Nasi zawodnicy biegli w bardzo róznych barwach. Startowaliśmy jako WKS Śląsk, K.O.B. Choceń i OK99 Hradec Kralove. Bez względu na reprezentowany klub wszyscy mieli jedno zadanie... ścigamy się. Teren nadawał sie wyśmienicie do szybkiego biegania więc prędkości uzyskiwane przez zawodników był bardzo dobre. W sobotnich sztafetach jako Śląsk wystawiliśmy zespół seniorek (Justyna, Emilia i Magda), mastersów (Karol, Romek i Darek) oraz niepełny zespół seniorów (Jacek i Piotrek). W barwach Chocenia na pierwszej zmianie seniorek wystartowała Paulina, Mikołaj startował na drugiej zmianie w zespole juniorów, a Szymon na drugiej seniorów, do tego tr. Kajo wystartował jako  pierwszy w mastersach. Hradeckich barw natomiast broniły siostry Weronika i Agnieszka. W tym niezwykle szybkim biegu dobrze zaprezentowała się Weronika, uzyskując najlepszy czas drugich zmian seniorek i zwyciężając ze swoją sztafetą tą kategorię. Świetny występ zaliczył również Mikołaj uzyskując drugi czas zmiany i zajmując ostatecznie ze swoimi czeskimi kolegami III miejsce.W kategorii seniorek również Justyna pokazała lwi pazur przyprowadzając swoją sztafetę na 3 miejscu po pierwszej zmianie.

W mastersach na podium stanął jeszcze tr. Kajo (najszybszy na zmianie), który ze swoim czeskim zespołem zajął II miejsce, a do tego  odntować należy dobry biega Karola - III m. na pierwszej zmianie. Pozostali zawodnicy pomimo braku medalowych pozycji również nieźle nabiegali a wszystko mozna prześledzić tu: Wyniki sztafet.
W niedziele mieliśmy dalszy ciąg szybkiego biegania... płaski i czysty las nie stwarzał wielu kłopotów nawigacyjnych więc czytanie mapy raczej nie spowalniało biegu. Tym razem rywalizowaliśmy indywidualnie. Młodzież w większości startowała w starszej kat - 21C, w której Czesi mieli biegi kwalifikacyjne do CEYOC (odbędzie się w Sobótce) więc były tam tłumy... pozostali biegali swoje kategorie. Podium wybiegali m.in. Weronika (IIm w D21A) oraz trenerzy Kajo i Piotr (wygrali M45C). To chyba w tej części sezonu jedne z ostatnich biegów po płaskim terenie... następny weekend to stromizny w ok. Złotoryi, dalej CEYOK na Ślęży i MP Długodystansowe na Dylewskiej Górze... mięśnie będą się paliły ;)
Wyniki klasyka.

Foto. Petr Kadeřávek

MIR 3798 MIR 4241MIR 4032MIR 3948MIR 3836