pnajmstasiuW ostatni łykend najmłodsi pasjonaci biegania z mapa i kompasem mieli swoje Mistrzostwa Polski. Puchar najmłodszych, bo o nim mowa, to najbardziej prestiżowa impreza dla dzieci do lat 14. W tym roku Puchar Najmłodszych wrócił do Garczyna w okolicach Kościerzny. Najmłodsi tradycyjnie rywalizowali w trzech konkurencjach bno takich jak: sprint, klasyk i sztafety. Na tej szczególnej imprezie nie mogło również zabraknąć naszych najmłodszych orientalistów z MKS MOS, którzy bardzo dobrze zaprezentowali się zdobywając wiele medali i zajmując wiele dobrych miejsc. Indywidualnie zawodnicy zdobyli 9 medali Mistrzostw Polski w tym:
5 złotych -  dwukrotnie Joanna Banasiak kat. K-12 (na dolnym zdjęciu), dwukrotnie Stanisław Kurzyp kat. M-14 (na górnym zdjęciu) oraz sztafeta dziewcząt K-12 w składzie: Anna Banasiak, Zofia Łagoda i Joanna Banasiak. 
3 srebrne – dwukrotnie Anna Banasiak kat. K-10 i sztafeta młodzików M-14 w składzie Franciszek Łagoda, Jakub Toborek i Stanisław Kurzyp
1 brązowyHanna Sudoł kat. K-13.


asiapnajmNajlepszym zawodnikiem (a dokładnie zawodniczką) XXXV Pucharu Najmłodszych została nasza klubowa zawodniczka, multimedalistka JOANNA BANASIAK, która w tym roku stawała na najwyższym podium we wszystkich konkurencjach. Asia ma dopiero 12 lat, a w swoim dorobku już 7 medali Mistrzostw Polski, w tym 6 złotych. O miano najlepszego zawodnika ubiegał się także STANISŁAW KURZYP, który na tych mistrzostwach również w każdym biegu zdobywał medal. Stanisław ma 14 lat i to jego ostatni start na Pucharze Najmłodszych (od nowego sezonu zobaczymy go juz w Śląsku). Przez pięć lat zdobył dla naszego MKS MOS 11 medali Mistrzostw Polski, w tym 8 złotych. 
Pomimo tak wspaniałych występów, nie udało nam się niestety obronić medalowej pozycji w punktacji drużynowej i zajęliśmy ostatecznie 4 miejsce. Asi, Staśkowi i wszystkim, którzy ukończyli trasy raz jeszcze serdecznie gratulujemy i dziękujemy.