longW minioną niedzielę w okolicach Suwałk odbyły się Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu na Orientację. Długie trasy w wymagającym technicznie terenie były sporym wyzwaniem dla wszystkich zawodników. Bieg był rozgrywany ze startu wspólnego dlatego zawodnicy mieli okazje do bezpośredniej rywalizacji, w której pierwszy zawodnik na mecie zostawał zwycięzcą. W Mistrzostwach Polski zdobyliśmy srebrny medal, który padł łupem Justyny Kostrzewskiej w kat. K18. Justyna o srebro walczyła do samej lini mety z Zuzanną Morawską (Azymut 45 Gdynia), która ostatni PK potwierdziła przed naszą zawodniczką zmuszając ją do maksymalnego wysiłku na dobiegu do mety. O dużym sportowym pechu może powiedzieć trójka naszych zawodników do których należy Szymon Sosenko M18, Weronika Cych K20 i Mikołaj Krawczyński M16. Cała trójka zajęła w swoich kategoriach 4 miejsca :( W pierwszej szóstce zameldowali sie ponadto Agnieszka Cych 6m. K18 i Kamila Lubak 6m. K21. Nasz medalowy dorobek został powiększony przez mastersów. Daniek Krasulak był drugi w M35, Romuald Guga był również drugi w M60, a Kazimierz Dura pierwszy w M75.