CZ 1 3 04 2016Kolejny weekend nasi zawodnicy startowali w Czechach. Na Morawach w dniach 1-3.04 odbywał się Puchar Centralnej Europy Juniorów, w którym zawodnicy rywalizowali w sprincie, na średnim dystansie i w sztafetach. Również nasz klub miał na tej imprezie swoich reprezentantów. Ponadto w zawodach tych brała udział nasza kadra seniorów, która korzystając z faktu, że Czesi mieli tam kwalifikacje do ME miała okazję pościgać się z czołowymi zawodnikami Europy.
W biegu sprinterskim z naszych zawodników najlepiej zaprezentował się Wojciech Kowalski, który w seniorach zajął 6 miejsce (zdjęcie). Nasze panie wypadły trochę słabiej: Agnieszka Cych (D18) była 12; Hanna Wiśniewska i Justyna Kostrzewska w Elicie uzyskały ten sam wynik zajmując 21 miejsce. Również w elicie wystarowały Paulina Mądra, która była 28 oraz Weronika Cych, której niestety nie udało sie ukończyć trasy. Na uwagę i uznanie zasługuje bardzo dobry występ w sprincie Iwony Wichy (OK!Sport), która zajęła w Elicie świetne 2 miejsce. wyniki sprintu.

 

W sobotę wszyscy rywalizowali na średnim dystansie, który był dla wrocławskich zawodników znacznie lepszy. Z naszych zawodników startujących w kat. seniorów najlepiej pobiegł Wojciech Kowalski, który w męskiej elicie był 3, a Hanna Wiśniewska również po świetnym biegu w damskiej elicie była 5. Weronika Cych zajęła 2 miejsce w kat. D21C,a nasza młodsza młodzież biegająca w juniorach uzyskała następujące miejsca: Justyna Kostrzewska 12, a Paulina Mądra 21 (D18 - Puchar Europy Środkowej), a Agnieszka Cych zwyciężyła w kat. D21C. wyniki średniego.

W ostatnim dniu zawodów rozegrano sztafety. Damska sztafeta z Hanną Wiśniewską w składzie już pod nieobecność najlepszych Czeszek wygrała kategorię seniorek wyprzedzając naszą narodową sztafetę juniorek. Podobnie sztafeta męska, którą już na I zmianie wyprowadził na 1 pozycje Wojciech Kowalski wygrała pewnie swoja kategorię. Nasza kadra młodzieżowa zdobyła brąz w kat. D16 i H18, a sztafeta z Justyną Kostrzewską w składzie (D18) zajęła 4 miejsce. wyniki sztafet.

Poza zawodami na Morawach nasza mlodzież (i nie tylko) uczestniczyła w kolejnym biegu w ramach Pucharu Wschodnich Czech (Východočeski Pohar). W sobotę 02.04 grupa 16 zawodników wystartowała na klasyku w okolicach Jiczyna. Dobry występ zaliczyła Katarzyna Ciesiółka która wygrała D16C, ponadto na pudło wskoczyli panowie: Mikołaj Krawczyński zajmując 2 miejsce H16C, Szymon Sosenko 2 w H18C, Mateusz Lubak 3 w H18C, Kalikst Sobczyński 1 w H45C i Romuald Guga 3 w H55C. Więcej wyników z miedzyczasami znajdziecie tutaj... Teraz czeka nas TestRace przed Pucharem Świata... już w najbliższy weekend.