kowal Danish SpringW poszukiwaniu wiosny nasi zawodnicy w ostatni łykend udali się do Danii i do Czech. W Danii w zawodach Danish Spring (Duńska Wiosna) startowali nasi eliciarze: Hanna Wiśniewska, Wojciech Kowalski i Aleksander Bernaciak. W trzydniowej imprezie we wszystkich startach brała udział Hanka, która przede wszystkim nastawiała się na walkę w lesie oraz uniwersalny Aleksander Bernaciak. Na rozgrzewkę Hanna biegała w sprincie, w którym zajęła dalszą pozycję (23m.). Wart odnotowania jest fakt, ze inna polska zawodniczka (Iwona Wicha - OK! Sport) zaliczyła bardzo dobry występ zajmując świetną szóstą pozycję. W elicie męskiego sprintu dobrze pokazał się Alek, który uplasował się na wysokiej 11 pozycji.  W lesie Hanna powalczyła znacznie skuteczniej i w biegu średniodystansowym zajęła 12 miejsce, a w biegu klasycznym 16. Alek w przeciwieństwie do Hanki lepiej wypadł na klasyku zajmując na nim 13 pozycję, a na średnim sklasyfikowany został na 21 miejscu. Jednak naszym bohaterem duńskich zawodów został Wojciech Kowalski (na zdj. z lewej), który wystartował tam tylko w jednym biegu. Nasz najlepszy zawodnik biegał tylko średni dystans zwyciężając w nim wszystkich rywali...

... a po biegu powiedział m.in. "miałem zwykły bieg, tylko bezbłędny". Nam pozostaje, życzyć wszystkim takich zwykłych biegów.


d18Poza seniorami w poszukiwaniu wiosny ruszyła również młodzież, która w okolicach Hradca Kralove w Czechach biegała w Pucharze Wiosny. W sobotę wystartowaliśmy w sztafetach w ramach Czeskiego Pucharu Sztafet. Nasi zawodnicy biegali w tych zawodach pod wieloma szyldami (jako WKS Śląsk, KOB Choceń i OK99 Hradec Kralove). Na pudło wskoczyła nasza juniorska sztafeta kobieca (Paulina Madra, Kamila Grobelna i Justyna Kostrzewska na zdj.poniżej), które biegając w barwach klubu z Chocenia zajęły wysokie 3 miejsce na 30 sklasyfikowanych ekip. Ponadto z wyjścia na podium mógł cieszyć się trener Sobczyński, który wraz z Czechami z KOB Choceń zajął 3 miejsce w kat. Masters. 
W niedzielę zawody odbywały sie na dystansie klasycznym. Trudności rywalizacji dodawał fakt, że nie były rozgrywane kategorie 16, 18 i 20 w związku z czym wszyscy nasi młodzi zawodnicy biegali w kat. 21 - co prawda na najkrótszej z tras (były cztery 21 - E, A, B, C) ale w bardzo mocnej obsadzie, ponieważ Czesi mieli tam kwalifikacje do Pucharu Europy Juniorów. W kat. D21C wystartowało 97 zawodniczek, a w kategorii H21C pobiegło 111 zawodników co najlepiej świadczy o dużej konkurencji. W tych kategoriach zdecydowanie lepiej wypadły dziewczęta. Agnieszka Cych zajęła 10 miejsce, Justyna Kostrzewska 11, a Paulina Mądra 13. Na pudło udało się wskoczyć jedynie trenerowi Sobczyńskiemu, który wygrał w kategorii H45. Zawodnicy z kat. 16 przeszli swoisty chrzest, walcząc przez dwa dni ze starszymi rywalami i warte odnotowania są dobre biegi zwłaszcza w sztafetach Mikołaja Krawczyńskiego, Agnieszki Mazurek i Katarzyny Ciesiółka. 
Dla pełnej jasności informujemy, że część naszych zawodników biega na takich zawodach w czeskich klubach, aby móc wystartować w zawodach rangi Mistrzostw Czech.