wnof16e5Bieg Finałowy 6 edycji Wrocław Night O-Fight tradycyjnie rozegrany został w formie biegu pościgowego. Zawodnicy przez pierwsze 4 etapy zdobywali punkty, które z kolei zostały przeliczone na stratę czasową do najlepszego zawodnika. Najlepszy w kategorii wiekowej startował jako pierwszy, a za nim po czasie równym wyliczonej stracie kolejni zawodnicy. Kolejność na mecie była równoznaczna z zajętymi miejscami w tegorocznej edycji WNOF-u.
Finał odbył się we wtorek 15 marca i obok pasjonujących się tą zabawą mieszkańców Wrocławia i zawodników dolnośląskich klubów przyciągną najlepszych polskich zawodników z Grunwaldu Poznań i Orientusia Łódź (członków kadry narodowej: Bartosz Pawlak, Michał Olejnik, Rafał Podziński). Areną zmagań były wrocławskie Bartoszowice, gdzie powstała specjalnie na ten cel przygotowana nowa mapa.
W przeciwieństwie do wcześniejszych biegów, w których każdy uczestnik sam dowolnie wybierał sobie kategorię, tym razem zawodnicy biegali w odpowiednich grupach wiekowych (juniorzy, seniorzy i mastersi), w których prowadzona jest klasyfikacja generalna. Ponadto tradycyjnie można było wystartować na trasie rekreacyjnej oraz w rywalizacji zespołów w kategorii MIX.


W klasyfikacji Juniorów pośród kobiet (do lat 16) w 5 etapie najszybsza była Kasia Ciesiółka (WKS Śląsk), za którą na 2 i 3 pozycji uplasowały się zawodniczki MKS MOS: Ola Ciura (2m.) i Asia Banasiak (3m.). W klasyfikacj generalnej w tej kategorii pierwsze trzy miejsca zajęły odpowiednio: Kasia Ciesiółka (WKS Śląsk), Asia Banasiak i Asia Mazurek (obie MKS MOS). Wśród chłopców w tej kategorii wiekowej z wtorkową trasa najlepiej poradzili sobie: Filip Ledniowski, Mikołaj Krawczyński i Jakub Czapliński (wszyscy WKS Śląsk), w klasyfikacji generalnej WNOF wygrał Mikołaj Krawczyński przed Jakubem Czaplińskim, a na 3 pozycji uplasował sie Stanisław Kurzyp (MKS MOS).
Na trasie seniorów tym razem najszybsi byli goście z Poznania. 1m. zajął Bartosz Pawlak, drugi był Michał Olejnik (obaj WKS Grunwald), a trzeci był Mikołaj Dutkowski (UKS Arkady Raszków). W generalnej klasyfikacji po 5 etapach zwyciężył Daniel Krasulak (WKS Śląsk) przed Kornelem Jaskułą (Team 360 Stopni) i Dawidem Stefańskim (WKS Grunwald). Pośród pań najszybsze były Weronika Cych, Agnieszka Cych i Paulina Mądra (wszystkie WKS Śląsk), a w klasyfikacji generalnej panie stanęły na podium w tej samej kolejności.
W kategoriach masters w kat. kobiet do rywalizacji stanęła tylko jedna pani - Anna Kurzyp, która tym samym wygrała wtorkowy bieg i cały WNOF. Pośród panów najszybsi byli: Kalikst Sobczyński przed Piotrem Cychem i Dariuszem Becmerem (wszyscy WKS Śląsk), którzy w tej samej kolejności zakończyli klasyfikacje generalną.
W kat MIX najlepsze były zespoły: Wady Fizyczne (1m.), Nie wiemy jak (2m.) i Dwóch Malców (3m.)
Zawody były kolejnym miłym spotkaniem pasjonatów biegania z mapa i kompasem zakończonym tradycyjnym losowaniem upominków pośród uczestników. Wyniki, mapy i wiele innych informacji ze wszystkich etapów znajdziecie TUTAJ

My ze swojej strony GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM, KTÓRZY STAJĄC NA STARCIE JUŻ WYGRYWAJĄ :D

Szósta edycja Wrocław Night O-Fight już za nami ... a przed nami Zielony Wrocław... info już wkrótce :)