11390271 967072403337234 9098018269143193043 nTo był bardzo udany weekend dla sekcji biegu na orientację WKS "Śląsk". W Krakowie i Lesie Bronaczowskim w dn. dn. 30-31.05.2015 zawodnicy z całej Polski rywalizowali o tytuły i medale Mistrzostw Polski w Sprinterskim (sobota) i Średniodystansowym (niedziela) biegu na orientację. 
Sobotnia impreza odbywała się w centrum Krakowa na Starym Mieście gdzie przyszło nam się ścigać na dosyć prostych i bardzo szybkich trasach, które z racji dużych prędkosci mogły sprawić miejscami wiele kłopotów. Przy bardzo zmiennej pogodzie, która oferowała pełen wachlarz efektów (słońce, burza, ulewa) walczylismy o każdą sekundę i trzeba przyznać wielu zawodników pobiegło wyśmienicie. W sprinterskich MP naszym łupem padło 5 medali. Ten z najcenniejszego kruszcu zdobyła Justyna Kostrzewska wygrywajac w kat. juniorów (K18). Srebrne medale wywalczyli Wojciech Kowalski w kat. seniorów (M21), Mateusz Podsiadły i Weronika Cych w kat. młodzieżowców (M20 i K20), a brąz przypadł w udziale Jackowi Okramie w kat. juniorów (M18).

O dużym pech mogą mówić Agnieszka Cych, która zajęła IV miejsce tracąc do medalu 1 sekundę, oraz Szymon Sosenko, który również był również czwarty tracąc do medalu zaledwie 11 sekund. Poza Agnieszka i Szymonem w TOP6 zameldowała się jeszcze tylko Iga Karbowiak zajmujac 6m. w K20.
Poza młodzieżą i seniorami swoje mistrzostwa mieli również mastersi (zawodnicy w wieku 35 lat i starsi), którzy już nas przyzwyczaili do tego, ze stanowią krajową czołówkę. Tym razem ze złota cieszył się Remigiusz Widziewicz (M45) i Romuald Guga (M60), a do klubowych zdobyczy brąz dorzuciła jeszcze Magdalena Dura
Sprint: wyniki, międzyczasy

justyna midKolejny dzień mistrzostw, to walka na średnim dystansie w głębokich jarach, w których poza przewyższeniami dużym utrudnieniem była walka z błotem, gliną i pokrzywami. Dla naszego klubu był to jeszcze lepszy dzień ponieważ pozwolił nam sie cieszyć z dwóch złotych medali mistrzostw Polski. Po raz drugi w ten weekend na najwyższym stopniu podium stanęła Justyna Kostrzewska w kat K18. Tym razem nie dał sie ograć również Wojtek Kowalski, który w tym biegu zdobył swój 23-ci złoty medal MP w konkurencji indywidualnej (a w sumie ma już 55 medali MP). W seniorach o swoje kolejne trofeum zawalczył Wojtek Dwojak, który tym razem zdobył brąz. Do medalowej kolekcji Śląska dołożyli swoje krążki (w tym roku kwadraty) juniorzy młodsi :))) i tak Kasia Ciesiółka wśród dziewcząt wywalczyła medal srebrny, a Mikołaj Krawczyński wśród chłopców do lat 16 zdobył brąz. W TOP 6 poza medalistami uplasowali sie jeszcze:Kamila Grobelna zajmujac 5 miejsce w juniorach, Weronika Cych, która była 4 w młodzieżowcach i Filip Ledniowski 5-ty w juniorach młodszych.
Podobnie jak w sobotę również w niedzielę nie zawidli mastersi. Złoto wywalczyła Magdalena Dura i Kazimierz Dura, a ze srebrnymi medalami wrócili: Romuald Guga, Piotr Cych i Kalikst Sobczyński...  
Średni dystans: wyniki, międzyczasy.